Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404
title image

Fashion program

_73A3294

Víkendový střihový workshop 2: experimentální střihy / metoda free drape

5.900 9.500 

Dvoudenní výuka věnována kreativním střihům se zaměřením na techniku Free Drape. Free Drape je experimentální přístup k tvorbě střihů a módnímu designu formou volné modelace. Workshop je koncipován tak, aby si student nejen osvojil tuto mimořádně kreativní techniku, ale zároveň dokázal kreativně tvořit s otevřenou myslí. Doporučujeme pokročilým a všem absolventům střihového workshopu I., ale zároveň začátečníkům, kteří mají chuť tvořit po vzoru světových designerů.

Katalogové číslo: 2021-18 Kategorie: ,
Popis

Popis

Dvoudenní výuka věnována kreativním střihům se zaměřením na techniku Free Drape. Free Drape je moderní experimentální přístup k tvorbě střihů a módnímu designu formou volné modelace s geometrickými tvary na krejčovské panně bez používání konvenčních střihů. Tato technika se běžně používá v módních domech po celém světě.

Studenti se zájmem o tento kurz by k němu měli přistupovat s “otevřenou myslí” a s chutí neočekávaného. Vhodné pro mírně pokročilé a pokročilé v oblasti střihů a šití.

Kurz je zároveň vhodný jako nepostradatelná příprava na umělecké školy se zaměřením na oděvní design. Lektorka se věnuje každému studentovi individuálně v rámci malé skupinky  4 – 5 lidí. Workshop je pořádán cca 2 x do roka, jedná se o doplňující program ke stálé nabídce (BASIC / MEDIUM) a navazuje na víkendový střihový workshop I.

Pokud byste se rádi naučili více, než jen běžné modelové úpravy u klasického papírového střihu, přijďte se naučit to, co umí v módních domech Chanel nebo Dior.

TERMÍN KURZU 2023/2SW

26.8. - 27.8. 2023

Den a čas

10.00 - 17.00

Volná místa

kurz 2023/2SW: 4 volná místa

 

**Ke zhotovení finálního modelu budou mít studenti k dispozici vybrané typy materiálů (cca 2 druhy). Výběr vhodného finálního materiálu určuje design, který studenti vytvoří v toile / kaliku metodou free drape. Každý studující obdrží 1,5 m – 4m vybraného materiálu. Na workshop máme v ateliéru všechny pomůcky, včetně figurín a šicího vybavení. Studující si nemusí nosit žádné vybavení, vše obdrží na místě.

MgA. Michaela Čapková

 

Držitelka Národní ceny za studentský design a také nominovaná na cenu Czech Grand Design se naučila šít na střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Má za sebou prestižní pražskou UMPRUM, kde studovala v ateliéru Liběny Rochové. Učila se od nejlepších, např. v londýnském prestižním studiu Steven Tai, šest týdnů tvořila v Tibetu, své oděvy představila na velkých akcích v Tokiu, Hamburku, New Yorku, nebo ve Vídni a v Maastrichtu. V Institutu módní tvorby je naše nová krev a její elán motivuje mladé návrháře k těm nejlepším výsledkům.

web: www.michaelacapkova.com

INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 101, Praha 3 – Vinohrady

KONTAKT

info@institutmodnitvorby.cz; +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat nejpozději 3 dny před začátkem kurzu (v případě volné kapacity). Teprve uhrazením kurzovného je Vaše místo pevně blokované. Prosíme využijte našeho přihláškového formuláře teprve v momentě, kdy se chcete do vybraného kurzu přihlásit. Pro dotazy jsme pro Vás na emailu info@institutmodnitvorby.cz nebo na telefonu +420 728 562 404.

Program

DEN PRVNÍ Čas Program
10.00 – 11.00 uvítání a představení lektora
úvod do kreativního střihačství  a jeho využití ve světovém módním designu
prezentace power point různých metod kreativních střihů s ukázkou hotových vzorů
11.00 – 13.00 Free Drape neboli volná modelace na krejčovské panně

(a) započetí workshopu a demo (předvedení ) techniky

(b) osvojení techniky za pomocí všívacího vlizelínu (materiál má vlastnosti jako látka, ale také jako papír při zhotovování střihu a je finančně nenáročný)

13.00 – 14.00
Pauza na oběd
14.00 – 17.00 Free Drape, osvojování techniky a úpravy toile (kalika) k zhotovení střihu
17.00 Ukončení prvního dne workshopu
DEN DRUHÝ Čas Program
10.00 – 13.00 Free Drape, finální úpravy toile
zhotovení střihu
realizace finálního modelu (jako střih se využívá vlizelinový toile)*
13.00 – 14.00
Pauza na oběd
14.00 – 17.00 Free Drape, realizace finálního modelu
Dokončení modelu, konzultace a finální hodnocení
17.00 Ukončení druhého dne workshopu
Střihový workshop II.

5.900 Kč

Střihový workshop I. + Střihový workshop II.

9.500 Kč*

*zvýhodněný balíček obou workshopů, vztahuje se vždy na aktuálně vyhlášený termín konání

Další informace

Další informace

Hmotnost 1 kg
Rozměry 20 × 30 × 50 cm
Typ kurzu

Víkendový střihový workshop 2: experimentální střihy, Víkendový střihový workshop 1+ Víkendový střihový workshop 2