Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404
title image

Fashion program

Střihový workshop 2: experimentální střihy / metoda free drape

5.900 

Dvoudenní výuka věnována kreativním střihům se zaměřením na techniku Free Drape. Free Drape je experimentální přístup k tvorbě střihů a módnímu designu formou volné modelace ..

Katalogové číslo: 2021-18 Kategorie: ,
Popis

Popis

Dvoudenní výuka věnována kreativním střihům se zaměřením na techniku Free Drape. Free Drape je moderní experimentální přístup k tvorbě střihů a módnímu designu formou volné modelace s geometrickými tvary na krejčovské panně bez používání konvenčních střihů. Tato technika se běžně používá v módních domech po celém světě.

Studenti se zájmem o tento kurz by k němu měli přistupovat s “otevřenou myslí” a s chutí neočekávaného. Vhodné pro mírně pokročilé a pokročilé v oblasti střihů a šití.

Kurz je zároveň vhodný jako nepostradatelná příprava na umělecké školy se zaměřením na oděvní design. Lektorka se věnuje každému studentovi individuálně v rámci malé skupinky  4 – 5 lidí. Workshop je pořádán cca 2 x do roka, jedná se o doplňující program ke stálé nabídce (BASIC / MEDIUM).

Pokud byste se rádi naučili více, než jen běžné modelové úpravy u klasického papírového střihu, přijďte se naučit to, co umí v módních domech Chanel nebo Dior.

TERMÍN KURZU 2023/1SW

18.2. - 19.2. 2023

Den a čas

10.00 - 17.00

Volná místa

kurz 2023/1SW: 2 volná místa

 

**Ke zhotovení finálního modelu budou mít studenti k dispozici vybrané typy materiálů (cca 2 druhy). Výběr vhodného finálního materiálu určuje design, který studenti vytvoří v toile / kaliku metodou free drape. Každý studující obdrží 1,5 m – 4m vybraného materiálu. Na workshop máme v ateliéru všechny pomůcky, včetně figurín a šicího vybavení. Studující si nemusí nosit žádné vybavení, vše obdrží na místě.

MgA. Michaela Čapková

 

Držitelka Národní ceny za studentský design a také nominovaná na cenu Czech Grand Design se naučila šít na střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Má za sebou prestižní pražskou UMPRUM, kde studovala v ateliéru Liběny Rochové. Učila se od nejlepších, např. v londýnském prestižním studiu Steven Tai, šest týdnů tvořila v Tibetu, své oděvy představila na velkých akcích v Tokiu, Hamburku, New Yorku, nebo ve Vídni a v Maastrichtu. V Institutu módní tvorby je naše nová krev a její elán motivuje mladé návrháře k těm nejlepším výsledkům.

web: www.michaelacapkova.com

INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 101, Praha 3 – Vinohrady

KONTAKT

info@institutmodnitvorby.cz; +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat nejpozději 3 dny před začátkem kurzu (v případě volné kapacity). Teprve uhrazením kurzovného je Vaše místo pevně blokované.

Program

DEN PRVNÍ Čas Program
10.00 – 11.00 uvítání a představení lektora
úvod do kreativního střihačství  a jeho využití ve světovém módním designu
prezentace power point různých metod kreativních střihů s ukázkou hotových vzorů
11.00 – 13.00 Free Drape neboli volná modelace na krejčovské panně

(a) započetí workshopu a demo (předvedení ) techniky

(b) osvojení techniky za pomocí všívacího vlizelínu (materiál má vlastnosti jako látka, ale také jako papír při zhotovování střihu a je finančně nenáročný)

13.00 – 14.00
Pauza na oběd
14.00 – 17.00 Free Drape, osvojování techniky a úpravy toile (kalika) k zhotovení střihu
17.00 Ukončení semináře
DEN DRUHÝ Čas Program
10.00 – 13.00 Free Drape, finální úpravy toile
zhotovení střihu
realizace finálního modelu (jako střih se využívá vlizelinový toile)*
13.00 – 14.00
Pauza na oběd
14.00 – 17.00 Free Drape, realizace finálního modelu
Dokončení modelu, konzultace a finální hodnocení
17.00 Ukončení semináře**
**studenti výsledné modely propůjčují k fotografování, následně si modely vyzvedávají v ateliéru a obdrží 2 – 3 fotografie v elektronické podobě
Cena kurzu

5.900 Kč