Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404

O Institutu

O Institutu

Institut módní tvorby® založila v roce 2010 absolventka oděvního designu a marketingu Klára Haunerová, která již jedenáctým rokem poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání. Uplatnění absolventů je široké a důraz je kladen na individualitu každého studujícího.

Kvalitní a širokospektrální vzdělání v módním sektoru

V IMT vyučujeme po vzoru zahraničních škol s ohledem na potřeby lokálního trhu a naším záměrem je poskytovat nejkvalitnější a širokospektrální vzdělání v módním sektoru v ČR tak, aby absolventi našli uplatnění na trhu. Zaměření ateliéru: komplexní oděvní výroba, oděvní výtvarnictví, konstrukce a modelace střihů, fashion management, marketing a PR, digitální navrhování, free drape, aj. Spolupracujeme s řadou českých i zahraničních návrhářů, navštěvujeme oděvní podniky, a studenti se pravidelně setkávají s odborníky z praxe, aby pochopili specifika české textilní a oděvní výroby. Teoretické i praktické lekce probíhají v našem domovském ateliéru v Praze na Vinohradech. Na praxi pak dochází k vybraným návrhářům do jejich dílen a podniků.

Udržitelná móda

V Institutu klademe důraz na udržitelnou módu a vedeme studenty k tomu, aby  brali v úvahu ekologické dopady spojené s módním sektorem. Stěžejní je pak propojení nových technologií a módy (např. aktivní spolupráce s ASUS Computer) v rámci digitálního navrhování.

BASIC / MEDIUM / PROFI

 

Vyučující lektoři jsou odborní pedagogové a oděvní návrháři vedoucí vlastní značky. Základní výukový program je rozdělen podle úrovně pokročilosti na:
BASIC (naprostí začátečníci)
MEDIUM (pokročilí)
PROFI (poloprofesionálové)

Kdo za tím stojí?

 

Za celou myšlenkou Institutu stojí podnikatelka a expertka na český oděvní trh Klára Haunerová, která si tak splnila sen a po absolvování českých i zahraničních škol založila instituci, která propojuje teorii i praxi v oděvním sektoru. Více o zakladatelce na forbes.cz.

Jak to celé vzniklo?

1Myšlenka k založení Institutu módní tvorby® přicházela pozvolně

studentů přibývalo

Myšlenka k založení Institutu módní tvorby® přicházela pozvolně. Začínalo se doma v obýváku, pak se vyčlenila pracovna a studenti chodili na šicí lekce ke Kláře domů. Byla to forma přivýdělku a zábavy. Pak se to změnilo, studentů přibývalo a chtěli víc. Nejen šít, ale malovat, konstruovat střihy a zakládat módní značky. A na to byli potřeba lektoři s potřebnou praxí a zkušenostmi a prostor, kde by školení mohlo probíhat na profesionální bázi. Přestěhovali jsme se do Nuslí do malého, ale prosluněného studia a kdo nás pamatuje na začátku, bylo nás v té době jenom pár. V té době vyučovala Klára Haunerová realizaci modelů a módní kresbu

2Časem jsme spolupracovali s více návrháři a fashion tým se rozšiřoval

Nový vzdušný prostor na Vinohradech

Dita Petrusová Filipová konstrukce a modelace střihů a Pavel Berky kreativní střihy včetně nové techniky Free Drape, kterou se naučil v zahraničí. Bavilo nás to a zájemců přibývalo. Programy se měnily a studenti chtěli víc. Připravovali jsme první studenty na profesionální dráhu, tedy na zahraniční stáže, do módních domů a na prestižní školy v zahraničí. Mělo to smysl a všechny nás práce v ateliéru bavila. Časem jsme spolupracovali s více návrháři a fashion tým se rozšiřoval. O čtyři roky později nám prostory ateliéru byly malé a tak příběh pokračoval dále. Na první pohled jsme se zamilovali do vzdušných prostor na Vinohradech.

3 Ateliér nabízí více jak 20 odlišných druhů kurzů, workshopů a seminářů

Vzniká Institut módní tvorby®

Kurzy oděvní tvorby se přejmenovali na Institut módní tvorby®, otevřeli jsme zbrusu nový program, který je kompletně vymyšlen pro uspokojení potřeb každého, ať už student má velké ambice a pracovat v zahraničí, nebo vyhledává kurz pro zábavu a relaxaci. A tady už je nás více. Přibrali jsme k nám do „rodiny“ další lektory, jako je Mirka Talavašková, Martin Havel, Antonín Soukup nebo třeba sourozence Ponerovi. V současné chvíli ateliér nabízí více jak 20 odlišných druhů kurzů, workshopů a seminářů. A to vše stále se zachováním původní myšlenky, v komorní atmosféře pro maximálně 5 studujících. Jde nám o to, aby od nás odcházeli absolventi schopni se uplatnit na trhu a my jim poskytli maximální možnou podporu a zkušenosti. Poté už je na nich, jakou cestou se vydají.

V čem jsme jiní?

NEJSME KLASICKÁ ŠKOLA,
MÁME INDIVIDUÁLNÍ HARMONOGRAM

Naše harmonogramy k jednotlivým kurzům (především BASIC/MEDIUM/PROFI) si tvoříme podle našich potřeb s myšlenkou rychlého osvojení dovedností a znalostí.

NEZAHLCUJEME NAŠE STUDUJÍCÍ NADMĚRNOU TEORIÍ, KTEROU NEPOTŘEBUJÍ

V zájmu studujících je, aby se vzdělávali sami v domácím prostředím. My jim dáme potřebnou praxi a motivaci.

NAŠE KURZY JSOU SESTAVENÉ TAK, ABY VŠECHNY LEKCE BYLY POTŘEBNÉ, NAUČNÉ A INSPIRUJÍCÍ

Vyučující z našeho fashion týmu jsou lidé z praxe (vedou své oděvní značky) a prošli si některou ze škol, v Čechách i v zahraničí. Získané zkušenosti pak uplatňují v ateliéru.

SNAŽÍME SE PŘIPRAVIT
BUDOUCÍ ABSOLVENTY SMYSLUPLNĚ

Smyslem naší práce je vzdělávat mladé lidi komplexně v oblasti fashion designu, fashion marketingu a udržitelnosti. Cílem jsou motivovaní absolventi, kteří jsou schopni uspět na mezinárodní scéně a módní tvorbou se živit.

I TI CO MAJÍ MENŠÍ AMBICE
JSOU PRO NÁS DŮLEŽITÍ

Těm chceme ukázat, že začít mohou kdykoliv a je jen na nich, jak získané znalosti uplatní ve své praxi.

NEMUSÍTE SE BÁT PŘIHLÁSIT
NA NĚKTERÝ Z PROGRAMŮ

Každé individuální cíle jsou důležité a my Vám napomůžeme v cestě za svým snem.

Rezervace kurzu

Rezervujte si Vaše místo v kurzu ještě dnes. Po obdržení přihlášky Vás budeme kontaktovat do 24 hodin prostřednictvím e-mailu a zašleme Vám veškeré podklady ke kurzu.