Korunní 880/101, Praha 3 +420 776 341 890
title image

Aktuálně

Institut módní tvorby / aktuálně

Zakladatelka a ředitelka IMT Klára Haunerová v otevřeném článku pro Glosa.social: Chceme si udržet unikátnost a pracovat s těmi nejlepšími. Naši studenti jsou bojovníci ochotní překopat i celý svůj život

Před více jak deseti lety založením Institutu módní tvorby vyplnila Klára Haunerová díru na vzdělávacím trhu. Původně jí projekt sloužil jen jako prostředek k získání finančních prostředků na studium, nečekala, že kurzy vyvolají tak velký zájem. „To, že jsem byla tehdy jediná, kdo poskytoval kurzy šití, mě překvapilo,“ říká Klára, která v té době studovala módní tvorbu na London College of Fashion a na Nuova Academia di Belle Arti v Miláně. Celý článek o naší zakladatelce, najdete pod odkazem Glosa.social.

Představujeme Michaelu Czerlinskou @scorpius.sacrum čerstvou absolventku kurzu MEDIUM, která obhájila před pár dny svou absolventskou kolekci “Scorpio collection” před porotou tvořenou @ditafil @monika_vaverova a @haunerovaklara

„Koncept a message této kolekce je omezit slabé sebevědomí lidí ve vyjádřování emocí, názorů a vizuálního vkusu a to ať už hlavně skrz oblečení které nosí po cokoliv jiného. Tato vizuální estetika je pro mě velmi důležitá, jelikož skrz ní dokážu projektovat mé vnitřní já,”  řekla o kolekci Michaela.

Gratulujeme a celou kolekci můžete shlédnout na IG @scorpius.sacrum

Kdo by neznal Evu! Je to naše koordinátorka kurzů, která organizuje vše a všechny a v našem ateliéru je to právě ta osoba, se kterou komunikujete a která zpracovává veškeré přihlášky. Možná o Evě nevíte, že hlavním povoláním je fotografka @evephotographer_photo a krom fotografování pro Institut, úzce spolupracuje s řadou návrhářů, jako je například @berkyofficial. Její fotografie se objevily v časopisech Dolce Vita, Elle, Marianne, nebo v knize ředitelky IMT Kláry Haunerové Méně mít, Více žít a učebnici fashion managementu. Málokdo o ní ví, že Eva patřila k prvním studentkám našeho Institutu. Náš ateliér navštěvovala Eva tři roky a následně pomáhala s administrací a organizací v Institutu, až jsme si ji tu nechali a doufáme, že u nás už zůstane.

Přehled aktuálně otevíraných kurzů červen / červenec 2021

Jaké kurzy a workshopy pro vás chystáme se začátkem léta? Pokud se vám nechce čekat až do září, kdy startuje většina programu, tady máte přehled těch aktuálně otevřených, kde ještě máme volná místa:

Vítáme v našem fashion týmu talentovanou oděvní návrhářku Bc. Markétu Horákovou, BC

Od června je nás zase o jednoho více! Navázali jsme spolupráci s módní designerkou Markétou Horákovou, která má velké zkušenosti ze zahraničních škol a bude tak velikým přínosem v kurzech BASIC a MEDIUM. Markéta dokáže najít rovnováhu mezi kvalitou zpracování a zároveň udržitelného přístupu k tvorbě. Její první stáž v módním studiu v USA ji zavedla do dánského Herningu, kde na prestižní škole úspěšně vystudovala obor módní design. Pracovala v Belgii u české návrhářky Markéty Martiškové, jíž pomáhala s kolekcí z recyklovaných materiálů. Více na stránkách IMT / Fashion tým

Brzy v naší nabídce: Jednodenní workshop výroby ledvinky nebo batohu

Nově jsme navázali spolupráci s talentovanou Lucií Michalcovou, která v roce 2008 založila vlastní značku Mum ray, pod kterou vytváří zavazadla a módní doplňky s láskou a úctou k řemeslu. Kurz je určen pro pokročilé i pro začátečníky, kteří ale mají alespoň základní zkušenost s ovládáním šicího stroje. Střihové řešení je velmi jednoduché, stejně tak provedení. Díky správnému postupu a použití správného materiálu tak přes to vznikne funkční a estetický produkt. Během kurzu se studenti naučí sešívat, děrovat a nýtovat předem připravené plátěné a kožené komponenty. Též je možné si potisknout podšívku pomocí razítek a inkoustu na textil s vlastním textem. Kurz bude koncipován jako jednodenní a na našem webu se objeví na přelomu května/června. Omezen bude pro 5 studujících.

Kurz BASIC pro začátečníky otevíráme už 12.7. 2021

Nemusíte čekat až na září. Kurz BASIC, který je určený naprostým začátečníkům v oboru a je zaměřen na všechny aspekty oděvního sektoru. Předpokládá se, že student nemá žádné zkušenosti s módní tvorbou a šitím. Součástí výuky je řada přednášek a workshopů, které jsou nepostradatelné pro vzdělání v oboru. V kurzu se vystřídá řada vyškolených lektorů – návrhářů a specialistů z praxe podle konkrétního typu programu. BASIC program složí jako nepostradatelný základ pro všechny, kdo zvažují vlastní oděvní značku,  plánuji studovat v ČR nebo v zahraničí, ale i pro ty, co módní tvorba jen baví a chtějí si kreativní kurz užít.

Nové informace k otevření ateliéru

V pondělí 10.5. 2021 otevíráme po dlouhé odmlce ateliér Institutu módní tvorby. Ateliér byl uzavřen po dobu dlouhých čtyř měsíců na základě vládního nařízení. Jsme moc rádi, že od pondělí pokračují všechny rozběhnuté kurzy, včetně kurzů BASIC a MEDIUM. Všichni naši studenti obdrželi nové upravené rozvrhy emailem nejpozději v pátek 7.5. Nové kurzy, workshopy a semináře mají termíny konání na webu a spuštěno je více jak 20 programů. Těšíme se na všechny a doufáme, že otevřeni už zůstaneme.

Všem děkujeme za trpělivost, Klára a Eva

ZAKLADATELKA A ŘEDITELKA IMT KLÁRA HAUNEROVÁ VE FORBES.CZ

Kláru Haunerovou móda oslnila už v útlém dětství. Poprvé s ní však z profesního hlediska přišla více do styku ve svých patnácti letech, kdy začala pracovat pro módní řetězec. Po dalších zkušenostech před jedenácti lety založila Institut módní tvorby, který nabízí oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu.

Mezi jeho nejúspěšnější studenty patří například módní návrhářka a studentka prestižní univerzity Central Saint Martins v Londýně, Andrea Vytlačilová, která je zároveň členkou loňského výběru 30 pod 30. Dále potom také Tamara Bodnárová stojící za značkou TAM ARA, která se soustředí na výrobu pohodlného a kvalitního formálního oblečení, nebo autor značky Virulent Otakar Šenkýř. Více v článku pro Forbes.cz.

AKTUÁLNĚ K OTEVŘENÍ NAŠEHO INSTITUTU

Na základě včerejšího jednání vlády nám svitla veliká naděje, že pokud bude situace nadále příznivá a počty nakažených budou klesat, tak jako doposud, týkal by se nás BALÍČEK 3. To by znamenalo možnost otevření našeho ateliéru k 10.5. 2021. Samozřejmě se na to vztahují přísná hygienická opatření a splnění dalších podmínek v podobě nízkého počtu nakažených. Každopádně sledujte náš Instagram a aktuální informace u nás na webu. Nyní je připravena zcela nová nabídka kurzů pro nové uchazeče, tak to omrkněte. Stávající studenti naváží na lekce, kde skončili a Eva bude cca 5 dní před otevřením zasílat nové programy do emailu. Děkujeme a budeme se na vás všechny těšit.

DÁRKOVÉ POUKAZY

Ačkoliv máme stále zavřeno a situace nám nedovoluje vyučovat a vést kurzy, tak jak jsme zvyklí, stále se můžete hlásit do online kurzů, které jsou aktuálně k dispozici, případně je nově otevřen kurz BASIC se zahájením od září.

Pokud teprve zvažujete kurz a nebo chcete udělat radost vaším blízkým, pak je tu možnost dárkového poukazu a to na konkrétní kurz, seminář, nebo workshop. Možnost je vystavit poukaz elektronicky, nebo v dárkové podobě (viz. foto) za příplatek 80 Kč. Dárkový poukaz můžete objednávat emailem na info@institutmodnitvorby.cz nebo přes náš přihláškový formulář.

STÁLE SE MŮŽETE HLÁSIT DO KURZŮ

Stále jedeme v onlajnu, i když věříme, že se otevřeme s koncem měsíce ??✨
Ale než se tak stane, stále se můžete hlásit do kurzů ??

13.4. Historie a současnost módy s Michaelou Čapkovou
22.4. Jak na sociální sítě S Matějem Pardusem
4.5. – 1.6. Digitální navrhování s Žil Vostálovou

DOMINIKA BÝMOVÁ

Představujeme Dominiku Býmovou, která prošla naším kurzem a následně založila udržitelnou značku @whitesage.organic pod kterou tvoří své nádherné kolekce.

Dominika je herečka (znáte např. ze seriálu Most!, Rapl či Přístav) a módní návrhářka. Jak divadlo, tak tvorba pro svou módní značku ji naplňuje velkou radostí. A to považuje za ohromný úspěch – pracovat s vášní a zápalem. Jak sama říká, největší radost jí v poslední době dělá práce v přírodě (což je s dlouhými hodinami strávenými mezi zdmi divadla občas těžké). Harmonii proto našla právě ve White Sage.