Korunní 880/101, Praha 3 +420 776 341 890
title image

Aktuálně

Institut módní tvorby® / aktuálně

Tento týden jsme oficiálně zahájili nový semestr a otevřeli kurzy BASIC a kurzy šití. Jsme nesmírně rádi, že jsme zpátky v plné síle a zvládli jsme ustát celou pandemii, která pro nás znamenala 5 měsíců být zavřený. Nesmírně si vážíme toho, že jste nám zachovali přízeň a chodíte dál. A my pro vás máme řadu nových programů v nabídce, které začínají už v říjnu. A veliká gratulace patří všem úspěšným absolventům programu BASIC a MEDIUM, kteří to i s tou pauzou nevzdali a VŠICHNI řádně ukončili studium. Tak se na vás všechny moc těšíme u nás na Vinohradech.

Přehled aktuálně otevíraných kurzů od září:

▪️fashion kurz BASIC pro naprosté začátečníky s návštěvou 1x týdně / 7.9. 2021 – 15.2. 2022 s týmem návrhářů, včetně @michaelacapkovastudio @smejkalofficial aj.
▫️kurz šití s návštěvou 1x týdně / 8.9. – 10.11. 2021 (od 10.00h nebo od 17.30h) s @martin___havel nebo @ditafil
▪️kurz šití – víkend / 4.9. – 5.9. 2021
▫️víkendový workshop: ruční výroba tenisek / 25.9. – 26.9. 2021 s @ceske_zdrave_boty
▫️kurz digitálního navrhování s @zil_julie_vostalova v termínu 1.9. – 29.9. 2021

23/8/2021 Jednodenní workshop se zaměřením na výrobu ledvinky nebo batohu je nově na webu! Můžete si udělat rezervaci a to na 13.11., kdy představíme tento workshop poprvé.

Kurz je určen pro pokročilé i pro začátečníky, kteří mají alespoň základní zkušenost s ovládáním šicího stroje. Střihové řešení je velmi jednoduché, stejně tak provedení. Díky správnému postupu a použití vhodného materiálu tak přes to vznikne funkční a estetický produkt – tedy ledvinka / crossbody nebo plátěný batoh. Kurz vede uznávaná designerka Lucie Michalcová, která tvoří pod značkou Mum-ray.

10/8/2021 Ředitelka IMT Klára Haunerová dneškem spustila předprodej své knihy Teorie klavíru s podtitulem Co mě naučili muži a na co jsem si přišla sama.

Knihu můžete zakoupit pouze pod odkazem 👇🏻👇🏻👇🏻
Klára v knize odhaluje své soukromí i začátky svého podnikání a kniha je autobiografickou zpovědí, která možná hodně překvapí. Držíme palce s prodejem🙏✨

2/8/2021 Tak ho konečně máme! Nový průmyslový overlock Texi quattro 24 N premium od @strimaczech 🖤. 2jehlový, 4nitný průmyslový overlock Texi pro lehké a střední materiály s možností jednoduché úpravy na 3nitný overlock, nebo typ overlocku pro úzký steh s obrubováním.

Dlouho jsme testovali typ, který nám bude vyhovovat, aby vydržel téměř vše a zvládli na něm pracovat naprostý začátečníci, aniž by nám od stroje utíkali. A právě Strima nás nadchla. A tak naši šicí “flotilu” obohatil už druhý stroj od značky Texi, která se zaměřuje na profesionální použití.

25/7/2021 Zakladatelka a ředitelka IMT Klára Haunerová v otevřeném článku pro Glosa.social: Chceme si udržet unikátnost a pracovat s těmi nejlepšími. Naši studenti jsou bojovníci ochotní překopat i celý svůj život

Před více jak deseti lety založením Institutu módní tvorby® vyplnila Klára Haunerová díru na vzdělávacím trhu. Původně jí projekt sloužil jen jako prostředek k získání finančních prostředků na studium, nečekala, že kurzy vyvolají tak velký zájem. „To, že jsem byla tehdy jediná, kdo poskytoval kurzy šití, mě překvapilo,“ říká Klára, která v té době studovala módní tvorbu na London College of Fashion a na Nuova Academia di Belle Arti v Miláně. Celý článek o naší zakladatelce, najdete pod odkazem Glosa.social.

15/7/2021 Představujeme Michaelu Czerlinskou @scorpius.sacrum čerstvou absolventku kurzu MEDIUM, která obhájila před pár dny svou absolventskou kolekci “Scorpio collection” před porotou tvořenou @ditafil @monika_vaverova a @haunerovaklara

„Koncept a message této kolekce je omezit slabé sebevědomí lidí ve vyjádřování emocí, názorů a vizuálního vkusu a to ať už hlavně skrz oblečení které nosí po cokoliv jiného. Tato vizuální estetika je pro mě velmi důležitá, jelikož skrz ní dokážu projektovat mé vnitřní já,”  řekla o kolekci Michaela.

Gratulujeme a celou kolekci můžete shlédnout na IG @scorpius.sacrum

1/7/ 2021 Kdo by neznal Evu! Je to naše koordinátorka kurzů, která organizuje vše a všechny a v našem ateliéru je to právě ta osoba, se kterou komunikujete a která zpracovává veškeré přihlášky. Možná o Evě nevíte, že hlavním povoláním je fotografka @evephotographer_photo a krom fotografování pro Institut, úzce spolupracuje s řadou návrhářů, jako je například @berkyofficial. Její fotografie se objevily v časopisech Dolce Vita, Elle, Marianne, nebo v knize ředitelky IMT Kláry Haunerové Méně mít, Více žít a učebnici fashion managementu. Málokdo o ní ví, že Eva patřila k prvním studentkám našeho Institutu. Náš ateliér navštěvovala Eva tři roky a následně pomáhala s administrací a organizací v Institutu, až jsme si ji tu nechali a doufáme, že u nás už zůstane.

Přehled aktuálně otevíraných kurzů červen / červenec 2021

Jaké kurzy a workshopy pro vás chystáme se začátkem léta? Pokud se vám nechce čekat až do září, kdy startuje většina programu, tady máte přehled těch aktuálně otevřených, kde ještě máme volná místa:

Vítáme v našem fashion týmu talentovanou oděvní návrhářku Bc. Markétu Horákovou, BC

Od června je nás zase o jednoho více! Navázali jsme spolupráci s módní designerkou Markétou Horákovou, která má velké zkušenosti ze zahraničních škol a bude tak velikým přínosem v kurzech BASIC a MEDIUM. Markéta dokáže najít rovnováhu mezi kvalitou zpracování a zároveň udržitelného přístupu k tvorbě. Její první stáž v módním studiu v USA ji zavedla do dánského Herningu, kde na prestižní škole úspěšně vystudovala obor módní design. Pracovala v Belgii u české návrhářky Markéty Martiškové, jíž pomáhala s kolekcí z recyklovaných materiálů. Více na stránkách IMT / Fashion tým

Brzy v naší nabídce: Jednodenní workshop výroby ledvinky nebo batohu

Nově jsme navázali spolupráci s talentovanou Lucií Michalcovou, která v roce 2008 založila vlastní značku Mum ray, pod kterou vytváří zavazadla a módní doplňky s láskou a úctou k řemeslu. Kurz je určen pro pokročilé i pro začátečníky, kteří ale mají alespoň základní zkušenost s ovládáním šicího stroje. Střihové řešení je velmi jednoduché, stejně tak provedení. Díky správnému postupu a použití správného materiálu tak přes to vznikne funkční a estetický produkt. Během kurzu se studenti naučí sešívat, děrovat a nýtovat předem připravené plátěné a kožené komponenty. Též je možné si potisknout podšívku pomocí razítek a inkoustu na textil s vlastním textem. Kurz bude koncipován jako jednodenní a na našem webu se objeví na přelomu května/června. Omezen bude pro 5 studujících.

Kurz BASIC pro začátečníky otevíráme už 12.7. 2021

Nemusíte čekat až na září. Kurz BASIC, který je určený naprostým začátečníkům v oboru a je zaměřen na všechny aspekty oděvního sektoru. Předpokládá se, že student nemá žádné zkušenosti s módní tvorbou a šitím. Součástí výuky je řada přednášek a workshopů, které jsou nepostradatelné pro vzdělání v oboru. V kurzu se vystřídá řada vyškolených lektorů – návrhářů a specialistů z praxe podle konkrétního typu programu. BASIC program složí jako nepostradatelný základ pro všechny, kdo zvažují vlastní oděvní značku,  plánuji studovat v ČR nebo v zahraničí, ale i pro ty, co módní tvorba jen baví a chtějí si kreativní kurz užít.

Nové informace k otevření ateliéru

V pondělí 10.5. 2021 otevíráme po dlouhé odmlce ateliér Institutu módní tvorby®. Ateliér byl uzavřen po dobu dlouhých čtyř měsíců na základě vládního nařízení. Jsme moc rádi, že od pondělí pokračují všechny rozběhnuté kurzy, včetně kurzů BASIC a MEDIUM. Všichni naši studenti obdrželi nové upravené rozvrhy emailem nejpozději v pátek 7.5. Nové kurzy, workshopy a semináře mají termíny konání na webu a spuštěno je více jak 20 programů. Těšíme se na všechny a doufáme, že otevřeni už zůstaneme.

Všem děkujeme za trpělivost, Klára a Eva

ZAKLADATELKA A ŘEDITELKA IMT KLÁRA HAUNEROVÁ VE FORBES.CZ

Kláru Haunerovou móda oslnila už v útlém dětství. Poprvé s ní však z profesního hlediska přišla více do styku ve svých patnácti letech, kdy začala pracovat pro módní řetězec. Po dalších zkušenostech před jedenácti lety založila Institut módní tvorby®, který nabízí oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu.

Mezi jeho nejúspěšnější studenty patří například módní návrhářka a studentka prestižní univerzity Central Saint Martins v Londýně, Andrea Vytlačilová, která je zároveň členkou loňského výběru 30 pod 30. Dále potom také Tamara Bodnárová stojící za značkou TAM ARA, která se soustředí na výrobu pohodlného a kvalitního formálního oblečení, nebo autor značky Virulent Otakar Šenkýř. Více v článku pro Forbes.cz.

AKTUÁLNĚ K OTEVŘENÍ NAŠEHO INSTITUTU

Na základě včerejšího jednání vlády nám svitla veliká naděje, že pokud bude situace nadále příznivá a počty nakažených budou klesat, tak jako doposud, týkal by se nás BALÍČEK 3. To by znamenalo možnost otevření našeho ateliéru k 10.5. 2021. Samozřejmě se na to vztahují přísná hygienická opatření a splnění dalších podmínek v podobě nízkého počtu nakažených. Každopádně sledujte náš Instagram a aktuální informace u nás na webu. Nyní je připravena zcela nová nabídka kurzů pro nové uchazeče, tak to omrkněte. Stávající studenti naváží na lekce, kde skončili a Eva bude cca 5 dní před otevřením zasílat nové programy do emailu. Děkujeme a budeme se na vás všechny těšit.

DÁRKOVÉ POUKAZY

Ačkoliv máme stále zavřeno a situace nám nedovoluje vyučovat a vést kurzy, tak jak jsme zvyklí, stále se můžete hlásit do online kurzů, které jsou aktuálně k dispozici, případně je nově otevřen kurz BASIC se zahájením od září.

Pokud teprve zvažujete kurz a nebo chcete udělat radost vaším blízkým, pak je tu možnost dárkového poukazu a to na konkrétní kurz, seminář, nebo workshop. Možnost je vystavit poukaz elektronicky, nebo v dárkové podobě (viz. foto) za příplatek 80 Kč. Dárkový poukaz můžete objednávat emailem na info@institutmodnitvorby.cz nebo přes náš přihláškový formulář.

STÁLE SE MŮŽETE HLÁSIT DO KURZŮ

Stále jedeme v onlajnu, i když věříme, že se otevřeme s koncem měsíce ??✨
Ale než se tak stane, stále se můžete hlásit do kurzů ??

13.4. Historie a současnost módy s Michaelou Čapkovou
22.4. Jak na sociální sítě S Matějem Pardusem
4.5. – 1.6. Digitální navrhování s Žil Vostálovou

DOMINIKA BÝMOVÁ

Představujeme Dominiku Býmovou, která prošla naším kurzem a následně založila udržitelnou značku @whitesage.organic pod kterou tvoří své nádherné kolekce.

Dominika je herečka (znáte např. ze seriálu Most!, Rapl či Přístav) a módní návrhářka. Jak divadlo, tak tvorba pro svou módní značku ji naplňuje velkou radostí. A to považuje za ohromný úspěch – pracovat s vášní a zápalem. Jak sama říká, největší radost jí v poslední době dělá práce v přírodě (což je s dlouhými hodinami strávenými mezi zdmi divadla občas těžké). Harmonii proto našla právě ve White Sage.