Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404

Prostory

Institut módní tvorby® / kde sídlíme

Institut módní tvorby® sídlí v překrásných historických prostorách v Praze v původní výstavbě na Královských Vinohradech, kousek od Vinohradské vodárny a Jiřího z Poděbrad, na rohu ulice Korunní a Perunova.

VZNEŠENÁ ATMOSFÉRA SECESE

Vzdušným prostorám pražského secesního bytu v prvním patře dominují vysoké stropy, křídlové dveře, a původní dřevěná podlaha, kterou jsme odhalili a zrepasovali při nedávné rekonstrukci.

.. PLUS ČISTÝ SKANDINÁVSKÝ MINIMALISMUS

Interiér je laděn v rámci minimalismu do skandinávského stylu, ke kterému má blízko právě zakladatelka IMT Klára. Světlé přírodní dřevo v kombinaci s bílou, šedou pak doplňuje zeleň.

NEJNOVĚJŠÍ VYBAVENÍ – ŠICÍ TECHNIKA BROTHER A TEXI

Ateliér disponuje nejnovějším vybavením a šicí technikou pro profesionální i domácí použití. Šicí stroje značky Brother a průmyslové stroje od značky Texi, overlocky pro začátečníky Brother 4234D a pro profesionální použití opět od značky Texi Quattro 24N Premium.

MAXIMÁLNĚ 5 STUDUJÍCÍCH V KURZU

Prostory ateliéru jsou velmi světlé a prostorné a nabízí tak veškerý komfort pro studující, kterých je v kurzu maximálně 5.

U NÁS SE VÁM BUDE LÍBIT

Veškeré lekce, semináře a workshopy (mimo exkurze a speciální workshopy v praxi) probíhají u nás v prostorách na Vinohradech. Věřte, že se tu budete cítit od první návštěvy jako doma.

CO NAJDETE V OKOLÍ? KDE JÍST A PÍT

Přímo naproti ateliéru máme velmi příjemnou a populární kavárnu (influenceři vědí) Coffee Corner, kam si rádi vyběhneme na kávu či sklenku vína. Ale mají i skvělé polední menu.

Obědváme vegansky u strejdy Sandokana, který je kousek od nás nabízí vege bistro inspirované především indickou kuchyní. Když máme čas, posedíme, nebo si jídlo vezmeme sebou v krabičce. Na dobrou klasiku je u nás Vinohradský pivovar a na dlouhé odpolední popovídání pak Spižírna 1902 nebo vyhlášený Coffee Room.

KAM PRO LÁTKY? VŠUDE JE TO KOUSEK

Ateliér má velmi strategickou pozici co se týká nákupů látek a galanterie. Všude je to kousek.

Velkoobchod s látkami APED, ve kterém mají naši studenti možnost nakupovat se slevou a navíc je to 10 minut pěšky směrem do Bořivojovi ulice. Zde dále naleznete konkurenční Evi- látky, nebo BP látky.