Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404
title image

Fashion program

Střihový workshop 1: Víkendový workshop / střihy a modelace

4.900 

Střihový workshop s označením 1 je určen všem, kdo by se rádi naučili pracovat se střihovými šablonami a je vhodný jako nepostradatelný úvodník k pochopení jednoduchých střihů a především modelací. V kurzu nerýsujeme základní střihy, ale učíme se pracovat s již hotovými střihy jako jsou trupové oděvy, kalhoty nebo sukně. Též bude prostor pro individuální konzultace střihů.

Katalogové číslo: 2021-17 Kategorie: ,
Popis

Popis

Víkendový workshop se zaměřením na střihové manipulace (úpravy) dámských střihů probíhá v malé skupince max 5 účastníků (zaručen individuální přístup). Sobotní a nedělní výuka v ateliéru IMT je věnována jak klasickým střihům (trupové oděvy, sukně, rukávy aj.), tak moderním střihům (aktuální podle trendů). Student se postupně naučí modifikovat šablony podle vlastních potřeb a odnese si domů originální střihy, které vzniknou pod dohledem zkušeného lektora.

Pozornost bude věnována i individuálním projektům a střihovým modelacím na konkrétní typy postav. Doporučujeme všem začátečníkům a mírně pokročilým v oblasti střihů. V kurzu nešijeme, ale předpokládá se alespoň minimální zkušenost s šitím (student pro lepší pochopení může využít kaliko pro první prototyp). V případě, že byste se chtěli naučit střihy rýsovat od začátku, doporučujeme dlouhodobý střihový kurz pod vedením Dity Krupicové v naší nabídce.

TERMÍN KURZU 2023/SM4

4.3. - 5.3. 2023

lektor: Michaela Čapková

DEN A ČAS

sobota a neděle 10.00 - 17.00

Volná místa

3 volná místa

Víkendový workshop se zaměřením na střihy a střihové manipulace probíhá v malé skupince max 5 účastníků (zaručen individuální přístup). Sobotní a nedělní výuka v ateliéru IMT je věnována jak klasickým střihům (trupové oděvy, sukně, rukávy aj.), tak moderním střihům (aktuální podle trendů).

Bc. Markéta Horáková, BA

Všestranně kreativní, zapálená a nebojácná designérka Markéta je naší novou posilou týmu. Filozofie její tvorby nás oslovila právě proto, že Markéta dokáže najít rovnováhu mezi kvalitou zpracování a zároveň udržitelného přístupu k tvorbě. Její první stáž v módním studiu v USA ji zavedla do dánského Herningu, kde na prestižní škole úspěšně vystudovala obor módní design. Během studia absolvovala několik velice přínosných stáží. Pracovala v Belgii u české návrhářky Markéty Martiškové, jíž pomáhala s kolekcí z recyklovaných materiálů. V tomto antverpském studiu také objevovala krásy průmyslové výšivky. Na stáži v Nepálu spolupracovala s neziskovou organizací Mahaguthi. Zde měla možnost osobně nahlédnout do pracovního světa nepálských žen a poznat výrobní podmínky třetího světa. Markéta miluje průmyslovou pleteninu, které by se chtěla v budoucnu věnovat.

MgA. Michaela Čapková

Držitelka Národní ceny za studentský design a také nominovaná na cenu Czech Grand Design se naučila šít na střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Má za sebou prestižní pražskou UMPRUM, kde studovala v ateliéru Liběny Rochové. Učila se od nejlepších, např. v londýnském prestižním studiu Steven Tai, šest týdnů tvořila v Tibetu, své oděvy představila na velkých akcích v Tokiu, Hamburku, New Yorku, nebo ve Vídni a v Maastrichtu.

INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 101, Praha 3 – Vinohrady

KONTAKT

info@institutmodnitvorby.cz; +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat nejpozději 3 dny před začátkem kurzu (v případě volné kapacity). Teprve uhrazením kurzovného je Vaše místo pevně blokované.

MAXIMÁLNÍ POČET

5 účastníků

TERMÍN KURZU 2023/SM4

4.3. a 5.3. 2023

sobota a neděle v čase 10.00 – 17.00

HARMONOGRAM
1. DEN WORKSHOPU

10.00 – 13.00 seznámení s pokročilostí studenta, teorie: klasické střihy – přehled, úpravy střihů z konfekčních střihových šablon / modelace
13.00 – 14.00 pauza na oběd
14.00 – 17.00 klasické střihy – osvojení tvorby střihů a zadání samostatného úkolu (modelace základního střihu podle oděvního návrhu / obrázku)

2. DEN WORKSHOPU

10.00 – 13.00 student vypracovává 3x střihové úpravy (modelace) v měřítku 1:1 nebo 1:5 (podle uvážení studujícího) podle zadání lektora
13.00 – 14.00 pauza na oběd
14.00 – 17.00 vyhodnocení samostatné práce/ konzultace s vyučujícím, náročnější střihové manipulace

Cena kurzu veřejnost

4.900 Kč

V ceně kurzu zahrnuto
  • lektorské vedení zkušeného lektora
  • zapůjčení psacích a veškerých rýsovacích potřeb
  • 1,5m kalika pro zkušební prototyp
Nutno přinést na workshop s sebou
  • vlastní návrhy či obrázky střihů (pokud Vás zajímají konkrétní střihy)
  • poznámkový blok, psací potřeby, lepidlo, špendlíky, lepící pásku (širokou)
  • střihový papír myšleno balící papír (doporučujeme zakoupit cca 5 – 6 m)
  • notebook nebo tablet pro inspiraci na webu (wi-fi je k dispozici)