Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404
title image

Fashion program

IMT duben_275

Fashion kurz BASIC (1. stupeň začátečník)

39.900 

Program kurzu je sestaven na základě dlouholetých zkušeností vyučujících tak, aby si začátečník odnesl maximum teorie i praxe. Jedná se o kurz, který v IMT pilujeme přes 10 let a kterým prošlo více jak 300 studujících. Kurz, který má jedinečnou koncepci a společně s kurzem MEDIUM plnohodnotně konkuruje zahraničním institucím po celém světě.

Popis

Event Details

Stěžejní a nejnavštěvovanější fashion kurz z naší nabídky je určen výhradně začátečníkům, kteří by se rádi naučili navrhovat a realizovat modely pod dohledem zkušených módních návrhářů. Předpokládá se, že student nemá žádné zkušenosti s módní tvorbou a šitím. Součástí výuky je řada přednášek a workshopů, které jsou nepostradatelné pro vzdělání v oboru fashion. V kurzu se vystřídá řada vyškolených lektorů – návrhářů a specialistů z praxe podle konkrétního typu programu. Těšit se můžete např. na seminář zaměřený na přehled ve fashion industry, jak založit úspěšnou oděvní značku, budoucnost oděvního trhu, nauku o materiálech, nebo základy marketingu a managementu. Z workshopů absolvujete základní principy drapingu (technika volného aranžování na figuríně), modelace základních střihů a módní kresbu.

Součástí praktické výuky je pak exkurze k módnímu návrháři a realizace tří modelů podle zadání. Poslední realizovaný model se prezentuje formou obhajoby před komisí. Kompletní program je ke stažení (v Pdf verzi) po rozkliknutí vybraného dne a času níže (záložka rozvrh). BASIC program slouží jako nepostradatelný základ pro všechny, kdo zvažují vlastní oděvní značku, plánuji studovat v ČR nebo v zahraničí fashion design/future fashion aj. (např. London College of Fashion), ale i pro ty, co módní tvorba jen baví a chtějí si kreativní kurz užít. Na kurz BASIC (1. stupeň začátečník) plynule navazuje stupeň MEDIUM (2.stupeň mírně pokročilí). Kurz je ukončený teoretickou zkouškou, která vychází ze získaných znalostí v průběhu kurzu a obhajobou – prezentací závěrečného modelu.  V případě úspěšného absolvování obdrží absolvent certifikát o řádném ukončení programu.

TERMÍN KURZU 2024/3B

12. 3. 2024 - 13. 8. 2024

úterý 14:00 – 17:00

rozvrh kurzu ke stažení zde_pdf

přihlášky uzavíráme 10. 3. 2023 nebo po naplnění kapacity

2 volná místa

TERMÍN KURZU 2024/4B

19. 4. 2024 - 27. 9. 2024

pátek 17:30 – 20:30

rozvrh kurzu ke stažení zde_pdf

přihlášky uzavíráme 15. 4. 2024 nebo po naplnění kapacity

5 volných míst / nově vyhlášeno

Pokročilost studenta

Kurz BASIC je určen výhradně začátečníkům, kteří nemají žádné zkušenosti s módní tvorbou a šitím. Celý program je sestaven tak, aby ho zvládl každý, kdo má chuť naučit se nejenom módní tvorbě a návrhářství, ale zároveň pochopit fungování na módním trhu lokálně i celosvětově. Pokud jste pokročilý a přesto Vás láká program BASIC například pro řadu tématických přednášek, taktéž se můžete přihlásit, ale v rámci realizací není možné tvořit jiné modely, než jsou dané programem. Proto pokročilým studentům doporučujeme se hlásit do kurzu MEDIUM.

Struktura kurzu
 • nově 23 týdnů výuky (22 setkání + obhajoba)
 • 1 výuková hodina je v délce 180 min, kromě 18. lekce / exkurze
 • student/ka navštěvuje kurz pravidelně 1 x týdně ve vybraný den a čas
 • na první stupeň BASIC plynule navazuje druhý stupeň – kurz MEDIUM
Náplň kurzu

(1) Teoretická část (40% náplně hodin): Střihy a modelace / úprava střihů, vstupní teoretická přednáška Know-how basic (nákup materiálu, potřebná výbava pro fashion design, overlocky, coverlocky, literatura atd.), základy fashion designu a historie módy, technologie šití, orientace v trendech a oděvních materiálech, nauka o materiálech, budoucnost módního sektoru celosvětově, úvod do fashion marketingu a managementu, fashion talk s designery, exkurze k návrháři v rámci výuky, ovládání technik módní kresby, přehled ve fashion industry a současná situace na trhu, udržitelnost jako nepostradatelná složka tvorby, pravidelné konzultace nad projekty

 

(2) Praktická část (60% náplně hodin): Vlastní realizace dvou vybraných modelů klasickým způsobem (za použití střihové šablony / tvoříme dámské modely), z toho první model se tvoří z pracovního kalika (materiál bude studentovi přidělený), materiál na druhý model si studující obstará sám na základě schváleného návrhu lektorem, realizace závěrečného modelu (materiál bude studentovi přidělený) vytvořeného metodou drapingu (na krejčovské panně bez používání konvenčních střihů) pod dohledem zkušených lektorů z našeho fashion týmu, základy pro módní kresbu, tvorba moodboardu a vlastního portfolia

 

(3) Obhajoba absolventských prací za účasti 2 designerů + ředitelky IMT, úspěšné složení teoretické zkoušky

Podmínky pro získání potvrzení o absolvování v českém jazyce
 • splnění minimálně 85% docházky
 • povinná účast na vybraných lekcích (4., 10., 17., 18, 19. a 23. lekce)
 • úspěšná obhajoba závěrečné práce na figuríně (obhajuje se třetí model, téma podle zadání lektora, materiál je přidělený)
 • zcela dokončené dvě realizace klasickým způsobem (1. realizace z přiděleného materiálu, 2. realizace z vlastního materiálu)
 • realizace závěrečného modelu metodou drapingu
 • realizace designerského portfolia
 • úspěšné složení teoretické zkoušky / odevzdává se online před samotnou obhajobou (do 22. lekce)
Doporučujeme kombinaci
MÍSTO KONÁNÍ: INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 101, Praha 3 – Vinohrady

POŘADATEL KURZU:

Hauner partners s.r.o., sídlo firmy: Korunní 880/101 130 00 Praha 3 – Vinohrady. IČ: 03444317

KONTAKT

info@institutmodnitvorby.cz; +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat nejpozději týden před zahájením kurzu (pokud je ještě volná kapacita – stává se, že se kurz obsadí mnohem dříve). Teprve uhrazením kurzovného (př. zálohy) je místo pro studenta pevně blokované. Další termíny kurzu se objeví vždy po naplnění stávající kapacity kurzu. U kurzu BASIC přijímáme nové uchazeče v maximálním počtu pěti studujících na ateliér pro zachování individuálního přístupu. Celkem absolvuje kurz BASIC maximálně 30 studentů ročně. Více uchazečů nepřijímáme pro zachování individuálního přístupu a uplatnění se na trhu práce.

MAXIMÁLNÍ POČET

5 účastníků

KURZ 2024/3B

12. 3. 2024 – 13. 8. 2024
úterý 14:00 – 17:00

rozvrh kurzu ke stažení zde_pdf

KURZ 2024/4B

19. 4. 2024 – 27. 9. 2024
pátek 17:30 – 20:30

rozvrh kurzu ke stažení zde_pdf

Cena kurzu pro veřejnost

39.900 Kč

Kurz je možné rozdělit do několika plateb (až 3 splátky). V případě úspěšného absolvování kurzu obdržíte potvrzení o absolvování.

V ceně kurzu zahrnuto (všechny pomůcky k zapůjčení v ateliéru)
 • metráž (látky) k vyhotovení prvního, tzv. zkušebního modelu
 • metráž (látky) k vyhotovení závěrečného modelu metodou free drape
 • šicí box: rádlo, křída, jehly, krejčovský metr, pravítko, krejčovské nůžky, páráček, stehovka, příložník atd.
 • ateliérové střihové šablony ve velikostech 36 – 44
 • skicák na oděvní návrhy, poznámkový blok
 • balící papír na střihy
 • Vogue Collections trendy, odborné publikace a knihy
 • průmyslové šicí stroje od značky Texi, kufříkový šicí stroj Brother NV50, průmyslové overlocky Texi Quattro 24N Premium, žehlící jednotka, krejčovská panna
Další informace

Další informace

Hmotnost 1 kg
Rozměry 20 × 30 × 50 cm
Termín kurzu

KURZ 2024/3B v termínu 12. 3. 2024 – 13. 8. 2024 (úterky), KURZ 2024/4B v termínu 19. 4. 2024 – 27. 9. 2024 (pátky)

Status