Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404
title image

Fashion program

IMG_0378

Střihový kurz s uplatněním do praxe

33.900 

Naučte se rozumět střihům a střihovým manipulacím. Řešíte-li otázku jak se naučit konstrukci střihů a jejich následné modelace, tak abyste mohli znalosti plně využít především v praxi, je tento kurz vhodný právě pro Vás.

Katalogové číslo: 2021-16 Kategorie: ,
Popis

Event Details

Naučte se rozumět střihům a střihovým manipulacím pod vedením expertky Dity Krupicové z našeho fashion týmu. Kurz, který komplexně naučí základní i rozšířené konstrukce střihů a jejich následné modelace pro uplatnění v praxi. Též se věnujeme technice drapingu (jako jediní v ČR). V českém školství se učí oděvní střihy obvykle metodou neefektivního memorování konstrukčních vzorečků. To ovšem většinou nevede k pochopení podstaty konstrukce střihů, ani k získání prostorového myšlení.

Náš střihový kurz je jiný a ojedinělý díky modernímu přístupu ke střihům s přihlédnutím na aktuální trendy, postavy a proporce. Základní konstrukce střihu se realizuje v měřítku 1:1 tedy v reálné velikosti a lektorka pracuje především s reálnými mírami (včetně nekonfekčních velikostí). Pro nováčka je tedy podstatné, že nerýsuje pouze do „sešitu“ nepoužitelný výstup, na kterém jde jen obtížně odhalit začátečnické chyby. Kurz otevíráme pouze jednou do roka na základě naplnění kapacity. Ukončeno obhajobou a v případě úspěšného absolvování obdrží absolvent certifikát.

TERMÍN KURZU

7.9. 2023 - 18.1. 2024

 1x týdně v čase 10.00 – 13.00

VOLNÁ MÍSTA

POUZE NÁHRADNÍK (nový termín vyhlásíme 14.9. 2023)

Pokročilost studenta

U studenta se nepředpokládá žádná pokročilost v šití, ale samozřejmě pro pochopení samotných konstrukčních sítí je výhodou, když student někdy se střihem pracoval. Kurz je vhodný proto pro začátečníka i pokročilejšího v oblasti módní tvorby. A taktéž je velmi vhodný jako doplňující program ke kurzům BASIC, MEDIUM nebo kurzu šití.

Struktura kurzů
 • 45 hodin výuky (15 výukových lekcí)
 • 1 výuková hodina je v délce 180min
 • studentka navštěvuje kurz pravidelně 1x týdně ve čtvrtek v čase 10.00 – 13.00
 • náhrady hodin nejsou možné, v případě nepřítomnosti studujícího lektor předloží podklady ze zmeškané lekce
 • prosíme berte v potaz, že výuka v měsíci prosinci neprobíhá (lektor bude v zahraničí) a dne 28.9. výuka nebude z důvodu státního svátku (Viz. program ke stažení_pdf).
 • student na základě řádného ukončení kurzu obdrží potvrzení o absolvování
Náplň kurzu

Harmonogram celého kurzu naleznete pod tímto odkazem: STŘIHOVÝ KURZ ROZVRH KE STAŽENÍ

Celá koncepce kurzu je zaměřena převážně na praktická cvičení se střihy v reálných velikostech na reálné, takzvaně „nekonfekční“ postavy. Povede Vás lektorka s více než desetiletou praxí ze zakázkové tvorby střihů a s průmyslovou praxí. Dostanete se k realizaci pokročilých střihových manipulací. Rozšíříte si schopnosti orientace v prostoru a začnete vnímat střihové řešení jako prostorový celek.

Není důležité pamatovat si dohledatelné konstrukční vzorečky, cílem je pracovat s jistotou a s radostí v prostorové konstrukční síti a získané znalosti si ověřovat a rozvíjet praxí.

PODMÍNKY PRO ZÍSKÁNÍ POTVRZENÍ O ABSOLVOVÁNÍ V ČESKÉM JAZYCE
 • splnění minimálně 75% docházky
 • povinná účast na vybraných lekcích (10., 15. lekce)
 • obhajoba závěrečné práce dle zadání a úspěšné složení teoretické zkoušky
INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 101, Praha 3 – Vinohrady

KONTAKT

info@institutmodnitvorby.cz; +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat nejpozději týden před zahájením kurzu (pokud je ještě volná kapacita – stává se, že se obsadí mnohem dříve). Teprve uhrazením kurzovného (př. zálohy) je místo pro studenta pevně blokované. Další termíny kurzu se objeví vždy po naplnění stávající kapacity kurzu. U Střihového kurzu s uplatněním do praxe přijímáme nové uchazeče pouze 2x ročně v maximálním počtu čtyř studujících na ateliér. Celkem absolvuje střihový kurz maximálně 8 studujících ročně. Více uchazečů nepřijímáme pro zachování individuálního přístupu a uplatnění se na trhu práce.

MAXIMÁLNÍ POČET

4 účastníci

KURZ

7.9. 2023 – 18.1. 204

Rozvrh střihového kurzu ke stažení:
Střihový fashion kurz_září 2023 – leden 2024 kompletní rozvrh

 

 

Cena kurzu pro veřejnost

33.900 Kč

V ceně kurzu zahrnuto (k zapůjčení v ateliéru)
 • příložníky, rádlo, základní střihové šablony, časopisy pro inspiraci, odborné publikace aj.
 • balící papír na střihy, lepidlo, fix, tužky a další pomůcky
 • učební materiál (zašleme v elektronické podobě)
Nutno přinést
 • vlastní návrhy či obrázky, fotografie vybraných modelů na konzultaci a realizaci střihů
 • poznámkový blok
 • notebook pro inspiraci na webu (wi-fi je k dispozici)
Další informace

Další informace

Hmotnost 1 kg
Rozměry 20 × 30 × 50 cm
typ kurzu

Střihový kurz s uplatněním do praxe

Status