Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404

Mgr. Stepan Vashkevich

Mgr. Stepan Vashkevich

Lektor, expert v oblasti cirkulární ekonomiky a vzdělávání, který se specializuje na problematiku udržitelnosti a nakládaní s textilem. Se Stepanem se můžete potkat v kurzu BASIC, kde vede svůj seminář „So good, so wasteful: čas na změnu módního průmyslu je dnes“. Zároveň má v IMT samostatnou přednášku pro všechny zájemce mimo program BASIC. 

Stepan působil 6 let v Institutu Cirkulární Ekonomiky, kde se věnoval poradenství, vzdělávaní a výzkumu. V současnosti působí v jako externí konzultant a lektor se zaměřením na udržitelnost módního průmyslu, rovněž se věnuje problematice migrace a uprchlictví. Absolvoval obor Environmentální studia a udržitelný rozvoj, následně Mezinárodní rozvojová studia. Miluje skromnou spotřebu, která se občas výustí v okázalou šílenost.

Globální módní průmysl je jedním z nejvíce znečišťujících průmyslových odvětví a je notoricky známý svými deficity v oblasti porušování lidských práv a devastujícím vlivem na životní prostředí. Během praktické přednášky Stepana Vashkeviche budou posluchači seznámeni s aktuálním stavem globálního textilního průmyslu a získají přehled o tom, jak koncept cirkulární ekonomiky může pozitivně ovlivnit současný způsob nakládání s textilem, seznámí se s principy udržitelnosti, který může uplatňovat spotřebitel, designer nebo výrobce módy.