Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404

MgA. Eva Vontorová

MgA. Eva Vontorová

Eva Vontorová je absolventkou pražské UMPRUM a vídeňské Die Angewandte. Své bohaté profesní zkušenosti předává dále studentům módního designu, na UMPRUM, Sutnarce,
VOŠON a od září 2023 nově v Institutu módní tvorby. V našem ateliéru IMT se s Evou můžete potkat v dlouhodobých kurzech BASIC, MEDIUM, ve střihových workshopech a patří do hlavní hodnotící komise při obhajobách.

Designérka Eva Vontorová má bohatou profesní zkušenost v módním designu na mnoha pozicích. Ještě během studia začala spolupracovat s českými i zahraničními konfekčními firmami jako designer a po absolvování se etablovala jako creative director v několika z nich. V roce 2010 založila autorskou značku ETHER, pod kterou tvoří luxusní kožené produkty, limitované kolekce oděvů a prémiovou zakázkovou tvorbu. Její ikonický rukopis vychází ze čtyř základních principů – minimalismus, funkčnost, nadčasovost a dokonalé řemeslo. A to jsou důvody, proč jednotlivé kolekce kabelek, doplňků a oděvů nepodléhají sezónnosti. Pracuje s těmi nejlepšími materiály. K výrobě používá pečlivě vybrané kůže z prémiových italských koželužen, jež vznikají jako druhotný produkt při zpracování masa nebo jako přebytky koželužen.

 

V roce 2014 se mimo kabelek a doplňků začala věnovat i ready-to-wear kolekcím, které představuje nejen na pražském Mercedes-Benz Fashion Weeku. Velký úspěch sklidila se svou tvorbou také v zahraničí, např. na Fashion Weeku v Číně, v Berlíně, v Paříži. Prestižní Louis Vuitton City Guide pravidelně zařazuje Ether do svého pražského výběru.

 

 

Odkaz na web: