Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404

Bc. + BSc. Žil Julie Vostalová

Bc. + BSc. Žil Julie Vostalová

Žil je digitální módní návrhářka. Zabývá se propojením tradičního řemesla s digitálním navrhováním a konstrukcí ve 3D, alternativními formami catwalku, vývojem digitálního fittingu a avatarů.  Zajímají ji přesahy do AR, VR, MR a širších možností audiovizuálního zpracování obsahu. Ve své tvorbě aplikuje udržitelný princip bezodpadové střihové konstrukce. Koncept propojení těchto dvou světů udržitelného přístupu a 3D modelace nazývá PhyGital Fashion™ .

Žil Vostálová Je spoluzakladatelkou kreativního studia GIZ’MO LAB zaměřeného na 3D digitální modelaci oděvu, doplňků a digitálních identit. Společně s Helenou Todd tvoří i značku TransformerJacket, která spojuje myšlenku upcyclingu s alternativními formami vizualizace oděvu.

Odkaz na web:

Lektorování v IMT

V Institutu vede Žil inovativní kurz digitálního navrhování, který propojuje tradiční řemeslo střihové konstrukce s kreativní prací designéra. Učí studenty porozumět tvorbě v softwaru určeného k digitálnímu navrhování, v němž vzniká jak 3D model, tak krejčovský střih. Teto způsob práce sleduje současný trend v navrhování oděvu.

Každý kurz: 5 x 120 min + úkoly (sebestudium: každou hodinu student vypracuje 3 variace designu)

VZDĚLÁNÍ

2021 – dnes FAMU, CAS (Centrum Audiovizuálních studií), Magisterský program

2012 – 2016 AMFI, Hogeschool van Amsterdam (Amsterdam University of Applied Sciences): AMFI International Fashion & Design BSc. Programme + Foundation Yr (HvA)

2007 – 2012  FHS, UK: Bc. program Studium humanitní vzdělanosti