Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404

Monika Vaverová, DiS.

Monika Vaverová, DiS.

Monika Vaverová je progresivní česká kostýmní a módní návrhářka, od které rozhodně neuslyšíte „To nejde“. V IMT přednáší módní byznys a management v kurzu BASIC a MEDIUM a vede seminář Jak úspěšné založit oděvní značku. 

V roce 2012 absolvovala VOŠ oděvního návrhářství v Praze a ještě za studií založila vlastní značku. Získala zkušenosti jako kostýmní asistentka u řady českých filmů i seriálů, pracovala jako Junior Fashion Designer u českého návrháře pánské módy Josefa Slobody. Protože má ale své tempo (nejen díky intenzivní lásce ke kávě), rozhodla se být si vlastní šéfkou.
Monika je krásným příkladem inspirativního člověka, který žije naplno a života si užívá. A nezáleží na tom, jestli zrovna tvoří v ateliéru, věnuje se přátelům a rodině nebo tráví čas na osobních aktivitách. Její nadšení a vervu, s jakými se do projektů pouští, by šlo snadno vnímat jako workoholismus. Jak ale říká sama Monika, nerada stojí dlouho na jednom místě a každou chvíli se snaží smysluplně využít.

Lidé znají Moniku jako plnou energie a radosti, kterou rozdává všem kolem sebe. I proto má ve svém okolí spoustu zajímavých osobností, které navíc ráda propojuje. Dobré mezilidské vztahy jsou pro ni základním stavebním kamenem osobního i pracovního života. A právě na férovosti, otevřenosti a vzájemné pomoci vybudovala svou značku MIMO Space. Věci říká „na rovinu“ a „bez zbytečných řečí kolem“. Proto s ní lidé rádi spolupracují – protože vždycky s jistotou ví, jak se věci mají.

Baví ji propojovat tradiční řemeslo s moderními technologiemi. Nedá dopustit na tužku a papír, ale od dětství hltá sci-fi tématikou. Je zastáncem klasické krejčoviny, kterou však kombinuje s nejnovějšími materiály, LEDizací či třeba 3D tiskem. Všechny ateliéry si postavila s vrtačkou v ruce, současně ale sleduje nejnovější objevy v technologiích i start-upovou scénu. Ráda při tvorbě kostýmů posouvá hranice postupů i technologií, a považuje se současně jak za návrhářku, tak i „výzkumníka“. Její práce je vlastně taková alchymie – ví, jaký má být výsledek, a z dostupných materiálů a technologií hledá způsob, jak jej dosáhnout. Ráda experimentuje a hledá řešení. Rozhodně od ní neuslyšíte „To nejde“.

MIMO Space je český oděvní ateliér zaměřený na STAGEWEAR, originální kostýmy pro umělce a agentury, kteří si zakládají na nezapomenutelné show. Stavíme na autorském designu s futuristickým nádechem a funkčními prvky. Zabýváme se i filmovými a reklamními kostýmy včetně kostýmní supervize. Do našich unikátních Fashion kolekcí promítáme zkušenosti s funkčními kostýmy a nadčasový design. 

Vybrané projekty: Pyroterra – Fire & Light Show; Postrpoi – UV & Light Show; kostýmy pro herní expo GamesCom 2015-2019 

 

  • Kostýmy před kameru – spolupracujeme s produkčními a reklamními agenturami, kdy buď realizujeme dodaný design, nebo vizuál tvoří Monika na základě podkladů od klienta. Filmové kostýmy jsou komplexní záležitost, protože nejde jen o co nejpřesnější reprodukci designu. Kostým nesmí umělce neomezovat v pohybu a musí být dotažený každý detail, protože kamera nic neodpustí.

 

Vybrané projekty: O2 Nová síť, Dermacol

 

  • Propagační kostýmy – vytváříme epické kostýmy, které propagují unikátní značku, originální myšlenku nebo zajímavou technologii. Kombinujeme netradiční materiály (např. látku s koženkami a moderními vlákny), jejich úpravy (potisky, silikonové vrstvy, 3D tisk do látky) a moderní technologie (3D tisk, světelná vlákna, UV materiály).

 

Vybrané projekty: Herní kostýmy WarFace a Conqueror´s Blade; 3D tištěný kostým Eagleborg

  • Fashion kolekce – Krom kostýmů vytváříme i módu – ať už jde o vlastní Fashion kolekce s nadčasovým vizuálem a epickým vzhledem, nebo spolupráci Moniky na vývoji kolekcí pro její klienty.

 

Vybrané projekty: MIMO Space Fashionkolekce F2; HORSE Spirit

 

Od vzniku v roce 2012 jsme vytvořili přes 430 unikátních kostýmů. Spojujeme moderní technologie s tradičním krejčovským řemeslem (3D tisk, světelná vlákna, LEDizace, UV materiály…).