Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404

Ing. Barbora Míková

Ing. Barbora Míková

Barbora vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze s vedlejší specializací Arts management. Již během studií se seznámila s českým módním prostředím. Byla součástí organizačního týmu festivalu mladé módy Arcolor a asistentkou u značky Sophistic by Veronika. Pro svou diplomovou práci si vybrala téma spojené s českým návrhářským trhem, její práce nesla název AUTORSKÁ ODĚVNÍ TVORBA NA ČESKÉM TRHU. Po studiích pracovala ve vydavatelství Burda Praha a v marketingovém oddělení české oděvní značky Pietro Filipi. Na krátký čas se stala též součástí organizace Life is Fashion. V současné době je na mateřské dovolené.

Barbora přednáší v kurzu BASIC a JAK ÚSPĚŠNĚ ZALOŽIT ODĚVNÍ ZNAČKU S MONIKOU VAVEROVOU.

Barbora se v posledních 7 letech snaží českou módní scénu a problematiku s ní spojenou stále mapovat a sledovat, jakým směrem se autorská móda v Česku ubírá a porovnávat to s dosaženými výsledky ze své diplomové práce. Svými postřehy přispěla i do knihy Fahion Management, která vyšla v roce 2019 od autorek V. Khelerová a K. Haunerová.

 

Pro českou značku Pietro Fillipi pracovala na pozici Marketing Executive, kde zajišťovala a koordinovala VIP eventy pro top klienty Pietro Filipi v Praze, Bratislavě, Brně a Ostravě. Měla na starosti komunikaci s jednotlivými obchody ohledně akcí podpory prodeje, doručování propagačních materiálů na pobočky aj. Z vydavatelství Burda Praha má zkušenosti s přípravou projektů jako je např. event Dny Marianne a Shopping Fever, či přípravou klientských i interních microsite, online soutěží a následné vyhodnocování digitálních kampaní.

VZDĚLÁNÍ
2012 – 2015 Vysoká škola ekonomická v Praze
Magisterské studium, Podniková ekonomika a management
Diplomová práce na katedře marketingu – AUTORSKÁ ODĚVNÍ
TVORBA NA ČESKÉM TRHU
Vedlejší specializace: Arts management

2009 – 2012 Vysoká škola ekonomická v Praze
Bakalářské studium, Podniková ekonomika a management

2005 – 2009 Gymnázium Elišky Krásnohorské, Praha 4