Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404
title image

Fashion program

Saturnin_20

Workshop: Základy módní kresby pro začátečníky

4.900 

Kurz je určen začátečníkům a mírně pokročilým studentům se zájmem o módní kresbu využitelnou v praxi. V rámci dvoudenního workshopu se student pod vedením oděvního designera naučí kreslit figuru pro účely módního návrháře a vyzkouší si odlišné techniky.

Katalogové číslo: 2021-23 Kategorie: ,
Popis

Event Details

Kurz je určen začátečníkům a mírně pokročilým studentům se zájmem o módní kresbu využitelnou v praxi. V rámci dvoudenního workshopu se student pod vedením oděvního designera naučí kreslit figuru pro účely módní skici, jak ve statické, tak pohyblivé podobě a vyzkouší si různorodé výtvarné techniky a styly (tužka, umělecký fix, akvarel, kombinace technik). V rámci víkendového workshopu se student bude také blíže věnovat procesu kreativní tvorby a naučí se, jak čerpat a pracovat s inspiračními zdroji. Nepostradatelnou součástí bude tvorba inspiračního moodboardu ke kolekci a jeho následné převedení do návrhové řady.

Kurz slouží primárně k rozvinutí kresebných dovedností tak, aby absolvent kurzu byl schopen převést své nápady jednoduše na papír. Zároveň se v kurzu naučí rozvíjet svoji kreativitu k budoucí tvorbě. NA začátku nebude chybět úvodní přednáška – teorie módní kresby a praktické ukázky z praxe. Absolventi workshopu získají základy potřebné pro tvorbu kvalitní módní kresby, naučí se kombinovat techniky a principy rychlé módní skici. Na získané znalosti a zkušenosti mohou účastníci kurzu doma navázat a kurz může pomoci při tvorbě vlastního portfolia.

TERMÍN KURZU 2024/MK3

17. 8. - 18. 8. 2024

DEN A ČAS

sobota a neděle 10.00 - 16.00

VOLNÁ MÍSTA

3 volná místa

Kurz módní kresby je doplňujícím víkendovým kurzem pro všechny, kteří se chtějí naučit od začátku přístup k módnímu návrhářství a odhodit zábrany a strach z prvních oděvních skic. Pro pokročilejší studenty je to možnost, jak se více zdokonalit a vyzkoušet si různé techniky v praxi pod dohledem zkušeného oděvního návrháře z našeho týmu.

Lektorské vedení

 

Valérie Jurčíková je designérka, studující v Ateliéru designu oděvu a obuvi na pražské UMPRUM, pod vedením prof. Liběny Rochové. V Institutu působí od února 2024 jako hlavní lektorka dlouhodobých semestrálních kurzů BASIC a MEDIUM, kde vede studenty svěží a moderní formou k získání zkušeností a dovedností v oblasti oděvního designu. Zároveň Valérie vede svůj kurz kreativního šití a patří mezi hlavní hodnotící při obhajobách.
MÍSTO KONÁNÍ: INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 101, Praha 3 – Vinohrady

POŘADATEL KURZU:

Institut módní tvorby s.r.o., sídlo firmy: Korunní 880/101 130 00 Praha 3 – Vinohrady. IČ: 06620736

KONTAKT

info@institutmodnitvorby.cz; +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat nejpozději týden před zahájením programu (pokud je ještě volná kapacita – stává se, že se obsadí mnohem dříve). Teprve uhrazením kurzovného je místo pro studenta pevně blokované. Další termíny workshopu se objeví vždy až po naplnění kapacity a workshop otevíráme maximálně 4x do roka.

MAXIMÁLNÍ POČET

5 účastníků

HARMONOGRAM KURZU

 

1. setkání (sobota)

10.00 představení programu, určení cílů jednotlivých účastníků
10.30 teorie: výtvarné potřeby a pomůcky pro módní kresbu, teorie módní kresby pro začátečníky, praktické ukázky, druhy kresby podle využití
11.00 zkušební skica (pokročilí-pro určení jejich stávající úrovně), začátečníci pak absolvují základy módní kresby (proporce / tvar / forma) – skica základního kánonu (krok po kroku), kresba hlavy a základní proporce, anatomické detaily, svaly, kosti….

12.00 pauza
13.00 osvojení si kresby základního kánonu tužkou (první skicování), principy rychlého skicování pro účely módního návrháře

Skicování postavy / různé postoje
17.00 ukončení prvního setkání

2. setkání (neděle)

10.00 technika módní kresby tužkou (pokračování)
10.30 zadání úkolu – pohybovky a tréning rychlého skicování, oděv v chůzi, chování materiálu a jeho správné vykreslení (pomocí časopisů)
11.00 zapojení dalších výtvarných technik (fix, akvarel, kombinace)
12.00 pauza
13.00 módní skicování za použití více technik
15.00 závěrečné konzultace, vývoj a progres studentů, vyhodnocení celého workshopu
17.00 ukončení druhého setkání

Cena kurzu veřejnost

4.900 Kč

Doporučujeme studentům na výuku /př. můžeme vše zapůjčit v ateliéru:
  • poznámkový blok a psací potřeby, lepidlo, skicák A3 (univerzální nebo 1x na tužku a 1x akvarel
  • výtvarné potřeby (barvy: akvarel nebo vodovky, pastelky, fixy aj.),
  • tablet/telefon nebo pc pro vyhledávání inspirace
  • vše Vám zašleme v emailu
Další informace

Další informace

Hmotnost 1 kg
Rozměry 20 × 30 × 50 cm
Typ kurzu

Základy módní kresby pro začátečníky, 17. 8. – 18. 8. 2024

Status