Korunní 880/101, Praha 3 +420 776 341 890
title image

Fashion program

Online seminář: Historie a současnost módy

990 

Institut módní tvorby nabízí dárkové poukazy pro Vaše blízké. Stačí vyplnit v poznámce u přihlášky o jaký kurz máte zájem.

Katalogové číslo: 2021-13 Kategorie: , ,
Popis

Popis

Seminář se zabývá historickým vývojem oděvu v čase od konce 18. století (Průmyslové revoluce) až po současnost. Kromě proměny oděvních forem však pojednává, zejména v první části také o významu a hlubším proniknutí do chápání a vnímání obecně užívané pokrývky těla a to skrze známé teoretiky. Dále rozebírá, jak se vyvíjel statut designéra skrze historické události. Přes proměny oděvní formy zkoumá politické, sociální a geologické souvislosti, ve vztahu jednoho historického období ke druhému.

Lektorka MgA. Michaela Čapková  se věnuje i situací v českém prostředí – konkrétně prvními českými módními domy a závody. Pojednává také o subkulturách a stylech „ulice”, konceptuálním oděvu jako prostředku komunikace a v závěru řeší současný oděv v rámci vlivů dnešního světa a ekologie (udržitelnost). Seminář proběhne online. Odkaz budeme zasílat po závazné rezervaci na semináři prostřednictvím přihlášky na našem webu.

TERMÍN KONÁNÍ /ZOD5

září 2021

19:00 – 22:00

———-

MgA. Michaela Čapková

online seminář

Volná místa

seminář ZOD5: volná místa

Seminář Historie a současnost módy probíhá online. Jedná se o přednášku, kdy se posluchač nemusí aktivně zapojovat. Rozděleno do 2 bloků (po 90 min následuje krátká 10 min pauza). Rozšíříte si tak znalosti z oblasti oděvní historie, která je podstatná pro pochopení celého fashion systému. Doporučujeme všem našim studentům mimo program BASIC (mají již začleněno v programu v rámci třetího setkání) a dalším zájemcům z řad veřejnosti.

MgA. Michaela Čapková

 

Držitelka Národní ceny za studentský design a také nominovaná na cenu Czech Grand Design se naučila šít na střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Má za sebou prestižní pražskou UMPRUM, kde studovala v ateliéru Liběny Rochové. Učila se od nejlepších, např. v londýnském prestižním studiu Steven Tai, šest týdnů tvořila v Tibetu, své oděvy představila na velkých akcích v Tokiu, Hamburku, New Yorku, nebo ve Vídni a v Maastrichtu. V Institutu módní tvorby je naše nová krev a její elán motivuje mladé návrháře k těm nejlepším výsledkům.

web: www.michaelacapkova.com

INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 101, Praha 3 – Vinohrady

KONTAKT

info@kurzyodevnitvorby.cz; +420 776 341 890, +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat nejpozději 3 dny před začátkem kurzu (v případě volné kapacity). Teprve uhrazením kurzovného je Vaše místo pevně blokované.

Cena kurzu

990 Kč