Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404
title image

Fashion program

BE153EDF-7407-47CC-9C98-F158790A4459

(2) Kurz digitálního navrhování

17.900 

Naučte se navrhovat v programu CLO, který se stává součástí základního vzdělání módního tvůrce. Práce v CLO3D propojuje tradiční řemeslo střihové konstrukce s kreativní prací designéra. Digitalizace oděvu do velké míry šetří životní prostředí a umožňuje vám tak jednodušeji tvořit odkudkoli.

Popis

Event Details

Kurz, který volně navazuje na (1) Úvod do digitálního navrhování nabízí pokročilé možnosti navrhování a tvorby střihů v digitálním prostředí. Počítač se stal naším šicím strojem. Během posledních let vznikla nová pozice digitálního módního designéra. Je to důsledek vývoje softwaru CLO3D, který zjednodušil přechod z plochosti 2D střihu ke 3D simulaci textilního prototypu. Digitální módní návrhář tak v dnešní době musí zvládnout jak tradiční řemeslo konstrukce, tak orientaci v softwarovém prostředí, které nabízí velkou míru svobody, ale vyžaduje i neustálou nutnost se vzdělávat a přizpůsobovat se novým technologiím. Tento zdánlivě nemateriální způsob navrhování nepopírá tradiční krejčovské řemeslo, naopak jej rozvíjí a nutí návrháře zabývat se konstrukcí a použitými materiály.

Distribuční kanály pro 3D produkt jsou nesčetné a prodej tak může snáze překračovat hranice dané země. Tento posun reaguje na neudržitelnost současně fungujících obchodních i výrobních modelů v módě a směřuje k zamezení vzniku nadprodukce a k šetrnějšímu přístupu jak k řemeslu tak i životnímu prostředí. 3D digitální model oděvu je novým produktem v módním sektoru. Jeho výhody můžeme spatřovat v tom, že tento produkt může být vystaven ve stejném čase na více místech, minimalizují se náklady na jeho výrobu, je možno jej rychleji upravovat a jeho archivace nemusí mít fyzický charakter. Digitální gramotnost a dovednost pracovat v tomto prostředí se pomalu stává součástí základního vzdělání módního tvůrce. Kurzem provede digitální návrhářka a skvělá lektorka Žil Julie Vostálová, která s naším ateliérem spolupracuje již více jak 5 let.

TERMÍN KURZU 2024/1DN

11. 10. 2024 – 8. 11. 2024

pátek  10:00 – 13:00

Kompletní program v Pdf verzi_ke stažení zde

přihlášky uzavíráme ke dni 2. 10. 2024 nebo po naplnění kapacity

Volná místa

kurz 2024/1DN: 5 volných míst

Pro koho je kurz určen

Pro lehce pokročilé a především absolventy víkendového workshopu (1) Úvod do digitálního navrhování, nebo kurzu MEDIUM. Zároveň pro všechny, kdo se chtějí dozvědět o možnostech digitálního navrhování a podobou práce digitálního módního návrháře a chtějí se seznámit se softwarem CLO3D, který propojuje tvorbu střihů s dynamickou textilní animací. 

Struktura kurzu
  • 5x tříhodinová lekce s návštěvou 1x týdně (pátky) v čase 10:00 – 13:00
  • v případě pravidelné docházky a splnění všech úkolů obdržíte potvrzení o absolvování (certifikát vydávaný Institutem módní tvorby)
  • vyžaduje se osobní příprava na hodinu + vypracování úkolu
  • každý účastník si vede blog o tom jak postupuje
  • 5 hodin prezentace, konzultací a zadání a poslední hodina je věnovaná k prezentaci vlastních nápadů, konstrukcí čí výsledku společné práce (Render + Animace + Colorways)
  • náhrady a přesuny hodin nejsou možné
Náplň kurzu

Zkusíme se vžít do role digitálního módního designéra, který dostane zakázku od oděvní firmy Y_3. Zadání je zkonstruovat digitální prototyp podle technických instrukcí a střihu (tzv. tech-pack/střih), který od zadavatele obdrží.

 

HARMONOGRAM VÝUKY

1. hodina
konzultace s případným stahováním programu CLO (pokud možno, mějte už staženo před lekcí), příprava a import naskenovaného/digitálního střihu z výroby do software, konstrukce (šití)
2. hodina
detaily (zapínání, logo značky, visačky), hardware
3. hodina
textura (výběr materiálu), colorways
4. hodina
grading a pattern/print layout
stupňování a rozvržení střihu
5. hodina
rendering
promyšlení prezentace produktu (rozhodnutí zda-li půjde o animaci nebo still)

pózování avatara

připravení scény a nastavení renderu

debata o přesahu do jiných softwarů, přístupy k navrhování a kde vidí účastníci průsečík vlastní tvorby s digitálním navrhováním
prezentace studentů: moodboard, jeden hotový outfit / možnost přechodů do jiných software

Doporučená výbava na kurz
Žil Julie Vostalová

Žil je módní návrhářka. Zabývá se propojením tradičního řemesla
s možnostmi digitálního navrhování, alternativními formami catwalku, vývojem digitálního fittingu a přesahy do AR, VR a MR. Ve své tvorbě aplikuje udržitelný princip NO_WASTE střihové konstrukce.
Koncept nazývá PhyGital FashionTM.
Dále je spoluzakladatelkou kreativního studia GIZ’MO LAB zaměřeného na 3D digitální modelaci oděvu a doplňků. Společně s Helenou Todd, která také využívá přístupu digitální vizualizace ve své tvorbě, tvoří i značku TransformerJacket.

 

http://www.zilvostalova.com
https://www.gizmo-lab.com
https://www.instagram.com/transformerjacket/?hl=en

 

 

MÍSTO KONÁNÍ: INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 101, Praha 3 – Vinohrady

POŘADATEL KURZU:

Institut módní tvorby s.r.o., sídlo firmy: Korunní 880/101 130 00 Praha 3 – Vinohrady. IČ: 06620736

KONTAKT

info@institutmodnitvorby.cz; +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat nejpozději do 2. 10. 2024 (pokud je ještě volná kapacita – stává se, že se obsadí mnohem dříve). Teprve uhrazením kurzovného (př. zálohy) je místo pro studenta pevně blokované. Další termíny se objeví vždy po naplnění stávající kapacity kurzu. U kurzu digitálního navrhování přijímáme nové uchazeče v maximálním počtu šesti studujících na ateliér. Více uchazečů nepřijímáme pro zachování individuálního přístupu a uplatnění se na trhu.

MAXIMÁLNÍ POČET

6 účastníků

KURZ 2024/1DN

11. 10. 2024 – 8. 11. 2024
pátek 1x týdně v čase  10.00 – 13:00
Kompletní informace v Pdf souboru ke stažení zde

Cena kurzu

17. 900 Kč

Kurz je možné rozdělit do tří splátek bez navýšení. První splátka tvoří vždy polovinu kurzovného. Po úspěšném absolvování kurzu obdržíte certifikát o absolvování.

Další informace

Další informace

Hmotnost 1 kg
Rozměry 20 × 30 × 50 cm
Typ kurzu

Kurz digitálního navrhování v termínu konání 11. 10. 2024 – 8. 11. 2024

Status