Korunní 880/101, Praha 3 +420 776 341 890
title image

Fashion program

Jednodenní seminář: Textilní a oděvní materiály

4.600 

Interaktivní seminář, který spojuje teorii zbožíznalství a potřebnou praxi – tedy uplatnění konkrétních materiálů v umělecké tvorbě. Doporučujeme všem začátečníkům i pokročilejším.

Katalogové číslo: 2021-07 Kategorie: ,
Popis

Popis

Tato strukturovaná přednáška přináší ucelený pohled na široké spektrum, dnes používaných, oděvních a textilních materiálů. Neustále se rozvíjející výrobní technologie nám přináší nejen nové druhy materiálů, ale i nové obchodní názvy, které mnohdy laickou veřejnost matou. 

Přednáška je určená pro všechny aktivní tvůrce i pasivní nositele oděvů :), kteří chtějí získat přehled a jistotu při práci s materiály.  Praktické cvičení se vzorky a kreativní pohled stylistky pomůže teoretické znalosti z první části snadno zafixovat.

Výstupem z interaktivní přednášky se stane malý atlas materiálových vzorků, který si účastník během přednášky sám vytvoří pod vedením přednášejících. Jedná se o zcela nový pohled na oděvní materiály, kdy student získá nejen teoretický základ nutný pro lepší pochopení práce s materiály, ale zároveň si vyzkouší využití konkrétních materiálů v praxi. 

Lektorky, které povedou celodenní seminář jsou Dita Krupicová, která u nás v ateliéru přednáší nauku o materiálech více jak osm let a její kolegyně, stylistka a fashion koučka Jana Meinlschmidtová.

TERMÍN KURZU

25.11. 2022

Den a čas

09.00 - 15.00

volná místa

volná místa

TÉMATA SEMINÁŘE
 • úvod do oděvních materiálů
 • zjištění znalostí jednotlivých účastníků semináře
 • přednáška zaměřena na oděvní materiály pro všeobecné využití
 • materiálové ukázky
 • senzorické testování materiálů
 • charakteristika materiálů dle jejich vhodného použití s ohledem na typ oděvu (vrchový mat. a podšívka)
 • ekologie ve výrobě textilních matriálů
 • novodobé obchodní názvy
 • nejčastější chyby v pojmenovávání materiálů
 • určování materiálů s ohledem na jejich možné využití na oděv
 • konzultace konkrétních materiálových vzorků
Bc. Dita Krupicová

 

Dita Krupicová tvoří zakázkové modely ve svém ateliéru Ditafil. Dlouholetá praxe a orientace na výhradně takzvanou „Bespoe“ tvorbu, ji řadí v rámci lokální české krejčovské a designérské scény, k unikátům. V ateliéru působí několik renomovaných krejčí, kteří pod vedením Dity vytvářejí doslova ojedinělé, ručně šité originály. Zaměření především na oblast pánského zakázkového šatníku přivádí Ditu i k práci s nejexkluzivnějšími druhy oděvních materiálů, což dodává její práci další rozměr a orientaci v oblasti materiálového zbožíznalství.

Její práce se objevuje především v šatnících top-managementu českých i nadnárodních korporací, jako například Česká Exportní Banka, Veoiloa, Unicorn, Sarstedt a další. Stejně tak česká populární hudební skupina Mandrge obléká na pódium kostýmy z ateliéru Ditafil. Prezentace značky se objevují v časopisech Esquire a Euro.

Dita ve své práci klade důraz především na technologickou kvalitu zpracování, stejně tak na kvalitu materiálů. Vytváří funkční, nositelné modely s přesahem do nadčasového designu v tradičním pojetí.

web: www.ditafil.cz

Jana Meinlschmidtová

 

Jana obléká klienta podle jeho osobnosti, typu postavy a životního stylu. Jana Mei jde směrem pomalé módy a přivádí klienty na trvalejší, smysluplnou, často novou, cestu oblékání. Jana Mei vytváří silný, osobitý šatník, který je klientovi oporou v jeho životě při běžném nošení a posouvá ho v životě dál.
Cílem služby JanaMei není s klienty nakupovat pořád dokola další a další oblečení. Cílem služby JanaMei je vyčistit původní šatníky, nastavit odpovídající směr oblékání a osvojit si hodnotové nákupní zvyky. Při pořizování nového oblečení se prioritně podporují místní podniky (necháš
vydělat = vyděláš), zakázkové šití, výběrové obchody z řetězců. Peníze se investují do oblečení, které má hodnotu. Hodnotu, která se s láskou a příběhem dědí.

Jana Meinlschmidtová je osobní stylistkou pro muže a ženy. Spolupráce jsou stavěny na hodnotách smysluplného šatníku bez závislosti na trendech. Osobní styl Jana Mei buduje podle osobnosti člověka, typu postavy, životního stylu a dlouhodobé vize. Cílem je naladit klientův šatník tak, ať je oblečení oporou při každodenním fungování.

web: www.jana-mei.cz

INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 101, Praha 3 – Vinohrady

KONTAKT

info@institutmodnitvorby.cz; +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat nejpozději 3 dny před začátkem kurzu (v případě volné kapacity). Teprve uhrazením kurzovného je Vaše místo pevně blokované.

Časový harmonogram

Čas Program
Dita 09.00 – 12.00 uvítání a představení lektora
přednáška spojená s projekcí, základní materiálové rozdělení + vzorky
ekologie ve výrobě textilních matriálů
novodobé obchodní názvy

nejčastější chyby v pojmenovávání materiálů

klasické názvosloví

12.00 – 13.00
pauza na oběd
Dita a Jana 13.00 – 15.00

praxe

praktická část – cvičení rozpoznávání vzorků – interaktivní skupinová práce (tvorba malého materiálového atlasu)

práce se stylistkou – určování materiálů s ohledem na jejich možné využití na oděv

15.00 Ukončení semináře
Cena kurzu

4.600 Kč