Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404
title image

Fashion program

5P5A9974

Jednodenní seminář: Textilní a oděvní materiály

3.800 

Interaktivní seminář, který spojuje teorii zbožíznalství a potřebnou praxi – tedy uplatnění konkrétních materiálů v umělecké tvorbě. Doporučujeme všem začátečníkům i pokročilejším.

Katalogové číslo: 2021-07 Kategorie: ,
Popis

Event Details

Tato strukturovaná přednáška pro začátečníky i pokročilé přináší ucelený pohled na široké spektrum, dnes používaných, oděvních a textilních materiálů. Neustále se rozvíjející výrobní technologie nám přináší nejen nové druhy materiálů, ale i nové obchodní názvy, které mnohdy laickou veřejnost matou. Pozornost bude zároveň věnovaná tématu udržitelnosti, jež je při výběru správného materiálu velmi důležitá.

Přednáška je určená pro všechny aktivní tvůrce i pasivní nositele oděvů, kteří chtějí získat přehled a jistotu při práci s materiály.  Praktické cvičení se vzorky a kreativní pohled návrhářky pomůže teoretické znalosti z první části snadno zafixovat.

Výstupem z interaktivní přednášky se stane malý atlas materiálových vzorků, který si účastník během přednášky sám vytvoří pod vedením přednášejících. Jedná se o zcela nový pohled na oděvní materiály, kdy student získá nejen teoretický základ nutný pro lepší pochopení práce s materiály, ale zároveň si vyzkouší využití konkrétních materiálů v praxi. 

Lektorka celodenního semináře je zkušená  Dita Krupicová  se kterou spolupracujeme v Institutu více jak 9 let. Dita je nejen přední odbornicí na oděvní materiály, ale zároveň se ve svém ateliéru DITAFIL věnuje výhradně zakázkovému šití známému pod pojmem „bespoke tailoring“.

TERMÍN KURZU

20. 9. 2024

Den a čas

09.00 - 15.00

volná místa

3 volná místa

TÉMATA SEMINÁŘE
 • úvod do oděvních materiálů
 • zjištění znalostí jednotlivých účastníků semináře
 • přednáška zaměřena na oděvní materiály pro všeobecné využití
 • materiálové ukázky
 • senzorické testování materiálů
 • charakteristika materiálů dle jejich vhodného použití s ohledem na typ oděvu (vrchový mat. a podšívka)
 • ekologie a udržitelnost ve výrobě textilních matriálů
 • novodobé obchodní názvy
 • nejčastější chyby v pojmenovávání materiálů
 • určování materiálů s ohledem na jejich možné využití na oděv
 • konzultace konkrétních materiálových vzorků
Bc. Dita Krupicová

 

Dita Krupicová tvoří zakázkové modely ve svém ateliéru Ditafil. Dlouholetá praxe a orientace na výhradně takzvanou „Bespoe“ tvorbu, ji řadí v rámci lokální české krejčovské a designérské scény, k unikátům. V ateliéru působí několik renomovaných krejčí, kteří pod vedením Dity vytvářejí doslova ojedinělé, ručně šité originály. Zaměření především na oblast pánského zakázkového šatníku přivádí Ditu i k práci s nejexkluzivnějšími druhy oděvních materiálů, což dodává její práci další rozměr a orientaci v oblasti materiálového zbožíznalství.

Její práce se objevuje především v šatnících top-managementu českých i nadnárodních korporací, jako například Česká Exportní Banka, Veoiloa, Unicorn, Sarstedt a další. Stejně tak česká populární hudební skupina Mandrge obléká na pódium kostýmy z ateliéru Ditafil. Prezentace značky se objevují v časopisech Esquire a Euro.

Dita ve své práci klade důraz především na technologickou kvalitu zpracování, stejně tak na kvalitu materiálů. Vytváří funkční, nositelné modely s přesahem do nadčasového designu v tradičním pojetí.

web: www.ditafil.cz

MÍSTO KONÁNÍ: INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 101, Praha 3 – Vinohrady

POŘADATEL KURZU:

Institut módní tvorby s.r.o., sídlo firmy: Korunní 880/101 130 00 Praha 3 – Vinohrady. IČ: 06620736

KONTAKT

info@institutmodnitvorby.cz; +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat nejpozději týden před zahájením programu (pokud je ještě volná kapacita – stává se, že se obsadí mnohem dříve). Teprve uhrazením kurzovného je místo pro studenta pevně blokované. Další termíny semináře se objeví vždy až po naplnění kapacity a workshop otevíráme maximálně 2x do roka.

Časový harmonogram

Čas Program
Dita 09.00 – 12.00 uvítání a představení lektora
přednáška spojená s projekcí, základní materiálové rozdělení + vzorky
ekologie ve výrobě textilních matriálů
novodobé obchodní názvy

nejčastější chyby v pojmenovávání materiálů

klasické názvosloví

12.00 – 13.00
pauza na oběd
Dita 13.00 – 15.00

praxe

praktická část – cvičení rozpoznávání vzorků – interaktivní skupinová práce (tvorba malého materiálového atlasu)

určování materiálů s ohledem na jejich možné využití na oděv

15.00 ukončení semináře
Cena kurzu

3.800 Kč

Další informace

Další informace

Hmotnost 1 kg
Rozměry 20 × 30 × 50 cm
typ kurzu

Jednodenní seminář: Textilní a oděvní materiály 20. 9. 2024

Status