Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404
title image

Fashion program

4C5028A7-DCBF-4B14-AD1D-FE867124637B

Fashion kurz MEDIUM (2. stupeň – mírně pokročilí)

38.900 42.900 

Program je sestaven na základě dlouholetých zkušeností vyučujících tak, aby si pokročilý odnesl maximum teorie a praxe. Jedná se o kurz, který v IMT pilujeme více jak 10 let a kterým prošlo více jak 100 studujících. Kurz, který má jedinečnou koncepci a společně s kurzem pro začátečníky BASIC plnohodnotně konkuruje zahraničním institucím po celém světě.

Katalogové číslo: 2021-03 Kategorie: ,
Popis

Event Details

Určeno mírně pokročilým a pokročilým studentům a plynule navazuje na kurz BASIC. Hlásit se můžou i studenti, kteří BASIC kurzem neprošli, ale dokáží pracovat s šicím strojem a zvládnou ušít samostatně jednoduché modely. Student po absolvování kurzu MEDIUM získá potřebné znalosti a zkušenosti z módního businessu a marketingové komunikace (v rámci malého podniku), orientuje se na lokálním i zahraničním trhu a pravidelně se setkává s módními návrháři z praxe. Dále se naučí kreativní tvorbě střihů (draping i klasické střihové manipulace), a realizuje svou mini oděvní kolekci (3 modely) na modelce, která bude pravidelně docházet do ateliéru. Součástí výuky jsou přednášky a workshopy, které jsou nepostradatelné pro vzdělání v oboru fashion. V kurzu se vystřídá řada lektorů – návrhářů, stylistů a specialistů podle konkrétního typu programu.

Těšit se můžete např. na seminář Jak založit značku a úspěšně vést oděvní firmu, nebo se dozvědět více o práci módního návrháře v ČR (přehlídky, marketingové aktivity aj.). Důležitost je věnovaná budoucnosti v módním sektoru a digitálnímu navrhování v praxi. Z workshopů jmenujme např. módní kresbu, modelaci střihů pro pokročilé, styling pro návrháře a tvorbu střihu v digitálním prostředí (CLO3D). Součástí řádné obhajoby je kompletní produkce kolem fotografování (student si sám zajišťuje fotografa, modelku a styling – součást závěrečné práce). Kurz je ukončen prezentací závěrečné kolekce. Součástí obhajoby je nejen prezentace zrealizované a kompletně zrealizované kolekce o 3 -5 modelech, ale zároveň portfolio včetně všech inspiračních zdrojů  návrhů. V případě úspěšného zakončení získá absolvent certifikát o absolvování.

TERMÍN KURZU 2024/4M

7. 10. 2024 – 14. 4. 2025

pondělí 10:00 – 13:00

Program MEDIUM v Pdf verzi_ke stažení zde

přihlášky uzavíráme ke dni 30. 9. 2024 nebo po naplnění kapacity

4 volná místa

Pokročilost studenta

Uchazeč by měl ovládat základní šití na šicím stroji, stehování a umět vyhotovět jednoduché výrobky, jako je např. sukně nebo základní trupový oděv. Není potřeba aby uměl perfektně šít, spíše nám jde o to, aby měl za sebou minimální zkušenost s šitím a někdy v minulosti seděl za šicím strojem.

Struktura kurzu
 • 25 setkání dle rozvrhu
 • úvodní první lekce slouží jako vstupní pohovor se studentem (cca 90 min.) – příprava individuálního plánu každého studujícího na základě zohlednění jeho zkušeností a budoucích cílů
 • 17. a 24 lekce probíhá 120 min.
 • 25. lekce probíhá obhajoba všech účastníků (předkládá se portfolio ve dvou výtiscích), prezentace malé kolekce tří modelů na modelce a to za účasti odborné komise (vedoucí komise, 2 výtvarníci)
 • studentka navštěvuje kurz pravidelně 1x týdně ve stanovaný den a čas
 • náhrady a přesuny hodin nejsou možné
Náplň kurzu

Teoretická část (40% náplně hodin):
Fashion marketing – vybraná témata (teorie a praxe), zakládání vlastní oděvní značky s ohledem na specifika trhu (samostatná práce k vypracování), management podniku, příprava byznys modelu, možnost konzultace vlastních projektů, práce módního návrháře v praxi, fashion talk s odborníky z oboru, future fashion a digitální navrhování v praxi, udržitelná móda jako  nový směr módního sektoru, módní kresba – konzultace, základy online marketingu (seminář)

 

Praktická část (60% náplně hodin):
Vlastní realizace autorských modelů v počtu cca 3 – 4 modelů (možnost tvorby ucelené kolekce), konzultace nad projekty, konstrukce a modelace střihů pro pokročilé (uplatnění metody Free Drape nebo klasické střihy), tvorba vlastního portfolia, módní kresba – tvorba skic, tvorba návrhů v digitálním prostředí (program CLO3P), závěrečný fitting a styling na modelce, módní fotografie v praxi (student si zajišťuje sám), obhajoba

V ateliéru máte k dispozici
 • kompletní šicí box: rádlo, křída, jehly, krejčovský metr, pravítko, krejčovské nůžky, páráček, stehovka, příložník atd.
 • základní kaliko (na první prototypy)
 • balící papír na přípravu střihů
 • aktuální trendy, odborné publikace a knihy
 • dámské střihové šablony ve velikostech 34 – 44
 • průmyslové šicí stroje od značky Texi, kufříkový šicí stroj Brother NV50, průmyslové overlocky Texi Quattro 24N Premium, žehlící jednotka, krejčovská panna
 • možnost zkoušení na modelce (včetně závěrečné prezentace)
 • profesionální lektorské vedení
Doporučujeme pořídit na lekce (poradíte se s lektorem)
 • látky na realizaci
 • galanterii pro realizaci modelů, univerzální skicák pro účel módní kresby
 • poznámkový blok (na semináře)
Podmínky pro získání potvrzení o absolvování v českém jazyce
 • splnění minimálně 85% docházky
 • povinná účast na vybraných lekcích (1. – 4. lekce, 9. – 10. lekce, 16., 23. a 25. lekce)
 • realizace designerského portfolia
 • realizace mini kolekce v počtu 3 – 4 modelů
 • úspěšná obhajoba kolekce před odbornou porotou (hodnotí garant programu, externí výtvarník a módní návrhář z praxe)
MÍSTO KONÁNÍ: INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 880/101, Praha 3 – Vinohrady

POŘADATEL KURZU:

Institut módní tvorby s.r.o., sídlo firmy: Korunní 880/101 130 00 Praha 3 – Vinohrady. IČ: 06620736

KONTAKT

info@institutmodnitvorby.cz; +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat nejpozději týden před zahájením kurzu (pokud je ještě volná kapacita – stává se, že se obsadí mnohem dříve). Teprve uhrazením kurzovného (př. zálohy) je místo pro studenta pevně blokované. Další termíny se objeví vždy po naplnění stávající kapacity kurzu. U kurzu MEDIUM přijímáme nové uchazeče v maximálním počtu pěti studujících na ateliér a to v měsíci lednu, březnu a září. Celkem projde naším ateliérem maximálně 15 studujících ročně. Více uchazečů nepřijímáme pro zachování individuálního přístupu a uplatnění se na trhu práce.

MAXIMÁLNÍ POČET

5 účastníků

KURZ 2024/4M

7. 10. 2024 – 14. 4. 2025
pondělí 1x týdně v čase 10:00 – 13:00
kurz MEDIUM 2024/4M program ke stažení zde

Cena kurzu  pro veřejnost

42.900 Kč

Cena kurzu ABSOLVENTI BASIC

38.900 Kč

Kurz je možné rozdělit do tří splátek bez navýšení. První splátka tvoří vždy polovinu kurzovného. Po úspěšném absolvování kurzu obdržíte certifikát o absolvování.

Další informace

Další informace

Hmotnost 1 kg
Rozměry 20 × 30 × 50 cm
Typ kurzu

Kurz pro veřejnost 2024/4M v termínu 7. 10. 2024 – 14. 4. 2025, Kurz pro absolventy kurzu BASIC 2024/4M v termínu 7. 10. 2024 – 14. 4. 2025

Status