Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404
title image

Fashion program

Fashion kurz MEDIUM (2. stupeň – mírně pokročilí)

38.900 42.900 

Program je sestaven na základě dlouholetých zkušeností vyučujících tak, aby si pokročilý odnesl maximum teorie a praxe. Jedná se o kurz, který v IMT pilujeme více jak 10 let a kterým prošlo více jak 200 studujících. Kurz, který má jedinečnou koncepci a společně s kurzem pro začátečníky BASIC plnohodnotně konkuruje zahraničním institucím po celém světě.

Katalogové číslo: 2021-03 Kategorie: ,
Popis

Popis

Určeno mírně pokročilým a pokročilým studentům a plynule navazuje na kurz BASIC. Hlásit se můžou i studenti, kteří BASIC kurzem neprošli, ale dokáží pracovat s šicím strojem a zvládnou ušít samostatně jednoduché modely. Student po absolvování kurzu MEDIUM získá potřebné znalosti a zkušenosti z módního businessu a marketingové komunikace (v rámci malého podniku), orientuje se na lokálním i zahraničním trhu a pravidelně se setkává s módními návrháři z praxe. Dále se naučí kreativní tvorbě střihů (draping i klasické střihové manipulace), a realizuje svou mini oděvní kolekci (3 modely) na modelce, která bude pravidelně docházet do ateliéru. Součástí výuky jsou přednášky a workshopy, které jsou nepostradatelné pro vzdělání v oboru fashion. V kurzu se vystřídá řada lektorů – návrhářů, stylistů a specialistů podle konkrétního typu programu.

Těšit se můžete např. na seminář Jak založit značku a úspěšně vést oděvní firmu, nebo se dozvědět více o práci módního návrháře v ČR (přehlídky, marketingové aktivity aj.). Důležitost je věnovaná budoucnosti v módním sektoru a digitálnímu navrhování v praxi. Z workshopů jmenujme např. módní kresbu, modelaci střihů pro pokročilé, styling pro návrháře a tvorbu střihu v digitálním prostředí (CLO3P). Kurz je ukončen prezentací závěrečné kolekce. Součástí řádné obhajoby je kompletní produkce kolem fotografování (student si sám zajišťuje fotografa, modelku a styling – součást závěrečné práce). Při obhajobě tak prezentuje nejen samotnou zrealizovanou kolekci, ale zároveň portfolio a nafotografovanou kolekci. Na program MEDIUM plynule navazuje PROFI kurz, kde se student připravuje se na dráhu profesionála (otevíráme 1x ročně).

TERMÍN KURZU 2023/1M

7.3. 2023 – 22.8. 2023

úterý  14:00 – 17:00

MEDIUM_rozvrh kurzu ke stažení_pdf

přihlášky uzavíráme 31.3. 2023 nebo po naplnění kapacity

Volná místa

kurz 2023/1M: 3 volná místa

Pokročilost studenta

MEDIUM

Struktura kurzu
 • 25 setkání dle rozvrhu
 • úvodní první lekce slouží jako vstupní pohovor se studentem (cca 90 min.) – příprava individuálního plánu každého studujícího na základě zohlednění jeho zkušeností a budoucích cílů
 • 17. a 24 lekce probíhá 120 min.
 • 25. lekce probíhá obhajoba všech účastníků (předkládá se portfolio ve dvou výtiscích), prezentace malé kolekce tří modelů na modelce a to za účasti odborné komise (vedoucí komise, 2 výtvarníci)
 • studentka navštěvuje kurz pravidelně 1x týdně ve stanovaný den a čas
 • náhrady a přesuny hodin nejsou možné
Náplň kurzu

Teoretická část (40% náplně hodin):
Fashion marketing – vybraná témata (teorie a praxe), zakládání vlastní oděvní značky s ohledem na specifika trhu (samostatná práce k vypracování), management podniku, příprava byznys modelu, možnost konzultace vlastních projektů, práce módního návrháře v praxi, fashion talk s odborníky z oboru, future fashion a digitální navrhování v praxi, udržitelná móda jako  nový směr módního sektoru, módní kresba – konzultace, prezentace na sociálních sítích (seminář)

 

Praktická část (60% náplně hodin):
Vlastní realizace autorských modelů v počtu cca 3 – 4 modelů (možnost tvorby ucelené kolekce), konzultace nad projekty, konstrukce a modelace střihů pro pokročilé (uplatnění metody Free Drape nebo klasické střihy), tvorba vlastního portfolia, módní kresba – tvorba skic, tvorba návrhů v digitálním prostředí (program CLO3P), závěrečný fitting a styling na modelce, módní fotografie v praxi (student si zajišťuje sám), obhajoba

INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 101, Praha 3 – Vinohrady

KONTAKT

info@institutmodnitvorby.cz; +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat nejpozději týden před zahájením kurzu (sledujte prosím volné kapacity jednotlivých kurzů). Teprve uhrazením kurzovného je Vaše místo pevně blokované.

MAXIMÁLNÍ POČET

5 účastníků

KURZ 2023/1M

7.3. 2023 – 22.8. 2023
úterý 1x týdně v čase  14.00 – 17.00
kurz MEDIUM 2023/1M /_program ke stažení

Cena kurzu  pro veřejnost

42.900 Kč

Cena kurzu ABSOLVENTI BASIC

38.900 Kč

Kurz je možné rozdělit do několika splátek (max. 5). Po úspěšném absolvování kurzu obdržíte potvrzení o absolvování.

V ceně kurzu zahrnuto (pomůcky k zapůjčení v ateliéru)
 • šicí box: rádlo, křída, jehly, krejčovský metr, pravítko, krejčovské nůžky, páráček, stehovka, příložník atd.
 • základní kaliko (metráž) na realizaci
 • časopisy se střihy, odborné publikace a knihy
 • šicí stroje značky Brother a průmyslové stroje od značky Texi, overlocky pro začátečníky Brother 4234D a pro profesionální použití opět od značky Texi Quattro 24N Premium.), žehlící jednotka, krejčovská panna
 • lektorské vedení (workshopy a semináře) a konzultace
V ceně kurzu nezahrnuto
 • střihový papír / balící papír – v ateliéru možno zakoupit
 • látky na realizaci
 • galanterii pro realizaci modelů, skicák universální pro účel módní kresby
 • poznámkový blok (na semináře)
 • notebook / tablet / smartphone pro inspiraci (wi-fi je k dispozici)
Další informace

Další informace

Hmotnost 1 kg
Rozměry 20 × 30 × 50 cm
Typ kurzu

Kurz pro veřejnost 2023/1M úterý 14.00 – 17.00, Kurz pro absolventy kurzu BASIC 2023/1M úterý 14.00 – 17.00