Korunní 880/101, Praha 3 +420 728 562 404
title image

Fashion program

Online kurz: Úvod do digitálního navrhování

7.900 

Kurz pod vedením Žil Vostálové propojuje tradiční řemeslo střihové konstrukce a kreativní práci designera. Kurz digitálního navrhování najdete pouze v Institutu módní tvorby a výuka online probíhá v malé skupince studujících pro zachování individuálního přístupu.

Katalogové číslo: 2021-04-2 Kategorie: , ,
Popis

Popis

Rok 2020 v módním sektoru a komplikace s ním spojené poukázal na důležitost rozvoje online aktivit a příklonu k alternativním byznys modelům se zapojením digitální vizualizace módních designů. S tím souvisí i vzestup a větší viditelnost digitálních reprezentací návrhu, která už není oku viditelná a jejich aplikace do procesu vývoje (designu), produkce (fitting, showroom), propagace a distribuce (social media). 3D digitální model návrhu oděvu je novým produktem v módním sektoru. Jeho výhody můžeme spatřovat v tom, že tento produkt může být vystaven ve stejném čase na více místech, minimalizují se náklady na jeho výrobu, je možno jej rychleji upravovat a jeho archivace nemusí mít fyzický charakter.

Vznikla tak nová pozice digitálního designéra. Ten musí zvládnout jak tradiční řemeslo konstrukce, tak i orientaci v softwarovém prostředí, které nabízí velkou míru svobody, ale vyžaduje i neustálou nutnost se vzdělávat a přizpůsobovat se novým technologiím. Jedná se o dematerializovanou verzi navrhování, která nepopírá tradiční krejčovské řemeslo, naopak jej rozvíjí a nutí návrháře zabývat se konstrukcí a použitými materiály. Distribuční kanály pro 3D produkt jsou nesčetné a prodej tak může snáze překračovat hranice dané země. Tento posun reaguje na neudržitelnost současně fungujících byznys modelů a směřuje k zamezení vzniku nadprodukce a k šetrnějšímu přístupu jak k řemeslu tak i životnímu prostředí.

TERMÍN KURZU 2023/DN1

5.4. - 3.5. 2023

DEN A ČAS

1x týdně v čase 18.00 - 20.00 (středa)

VOLNÁ MÍSTA

5 volných míst

Harmonogram kurzu:

 

Chcete se naučit ovládat software na digitální módní navrhování? Kurz propojuje tradiční řemeslo střihové konstrukce s kreativní prací designéra.
ONLINE FORMÁT: 120minut + úkoly (každou hodinu student vypracuje 3 variace designu)
POČET HODIN: 5 x 120min

 

1. lekce / OVER ROBE
Základní orientace v softwaru. Vysvětlení základních funkcí, avatar, šití manipulace se střihem. Import střihu “OVER ROBE” od návrháře Martina Margiely. Řasení a prodlužování délky.
2.  lekce / AVATAR
Jak si přizpůsobit avatara. Konstrukce Body+ Rukávy. Jak importovat DXF střih. Prošívání. Aplikace zipu.
3. lekce / JACKET
Tvarové zaměření. Jak ze střihu trička vytvořit bundu.
4. lekce / MATERIAL
Konstrukce košile se zapínáním na knoflíky. Aplikace potisku a materiálových možností.
5. lekce / PREZENTACE
Možnosti prezentace oděvu. Studio, rozlišení, světla, animace. Prezentace studentských prací.

podrobný harmonogram celého kurzu_ke stažení_pdf

Studio  Giz’mo lab

Studio se zaměřuje na propojování technologií a módy. Primárně se věnuje digitální vizualizaci oblečení, vyhotovování 3D skenů lidských postav a edukaci/poradenství v této oblasti pro školy, designéry a SME.

 

„K návrhu oděvu již není zapotřebí látka, špendlíky, nůžky, tužka ani papír.“

 

PhyGital Fashion je spojení dvou anglických slov physical a digital. Vyjadřuje prolínání digitálních a fyzických pracovních procesů. Věnujeme se digitálni modelaci oděvu, doplňků, body-scannování, úpravě skenů, modelaci digitálních objektů a animaci. Zajímá nás alternativní forma catwalku, vyvíjíme digitálni fitting, přesahy do AR,VR a MR. 3D vizualizace oblečení v sobě nese nejen technické a střihové informace, ale i reálnou podobu oděvu. Takové zobrazení lépe odpovídá realitě než klasické skeče nebo 2D návrhy. Digitální oděv se dá lépe archivovat, jednodušeji cestuje a kromě dat se neskládá z fyzického materiálu.

Pro lepší představu, jak takový kurz probíhá a co si z něj odnesete doporučujeme článek ze serveru Luxus.cz, který napsala účastnice kurzu a redaktorka zmíněného serveru Luxus.cz: INSTITUT MÓDNÍ TVORBY NABÍZÍ KURZ DIGITÁLNÍHO NAVRHOVÁNÍ

 

Žil Julie Vostalová

Žil je módní návrhářka. Zabývá se propojením tradičního řemesla s možnostmi digitálního navrhování, alternativními formami catwalku, vývojem digitálního fittingu a přesahy do AR, VR a MR. Ve své tvorbě aplikuje udržitelný princip NO_WASTE střihové konstrukce. Koncept nazývá PhyGital FashionTM. Dále je spoluzakladatelkou kreativního studia GIZ’MO LAB zaměřeného na 3D digitální modelaci oděvu a doplňků. Společně s Helenou Todd, která také využívá přístupu digitální vizualizace ve své tvorbě, tvoří i značku TransformerJacket, která spojuje myšlenku upcyclingu a alternativní formy vizualizace oděvu.

 

Odkazy:
http://www.zilvostalova.com
https://www.gizmo-lab.com
https://www.instagram.com/transformerjacket/?hl=en

INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 101, Praha 3 – Vinohrady

kurz bude probíhat online ve stanovený čas přes Microsoft Teams

KONTAKT

info@institutmodnitvorby.cz; +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat nejpozději týden před začátkem kurzu (v případě volné kapacity). Teprve uhrazením kurzovného je Vaše místo pevně blokované.

KURZ 2023 / DN1

1x týdně v čase 18.00 – 20.00

5.4. – 3.5. 2023

Digitální navrhování_více o kurzu_ke stažení zde

Cena za kurz

7.900 Kč

Po absolvování kurzu obdržíte potvrzení o absolvování v českém jazyce.

Další informace

Další informace

Typ kurzu

Základní program – dopolední semináře, Rozšířený program – dopolední semináře + odpolední workshop