Korunní 880/101, Praha 3 +420 776 341 890
title image

Fashion program

Roční kurz Bespoke tailoring

98.000 

Tento jedinečný kurz odhaluje opravdovou podstatu tradičního krejčovského řemesla a klade si za úkol znovu povznést Bespoke tailoring na výsluní. Přihlašte se do kurzu, který nabízíme jako jediná mimoškolní instituce v České republice a učte se praxí, kterou zaštítí ty nejlepší v oboru.

 

Katalogové číslo: 2021-04-2-2 Kategorie: ,
Popis

Popis

Kurz je určen pro studenty, kteří mají intenzivní zájem naučit se tradiční krejčovské řemeslo. Své vědomosti z více jak dvacetileté praxe zakázkového šití srozumitelně vyučují zkušení krejčí a designeři, celý tým krejčovského ateliéru Ditafil. Studenti se naučí opravdový a stěžejní základ krejčovského řemesla, který pak mohou využít nejen pro svou volnočasovou aktivitu, ale také jako potřebný základ pro vybudování vlastní krejčovské kariéry. Na našem trhu je dlouhodobý nedostatek skutečně dobře připravených odborníků do praxe zakázkového krejčovství. Učební obory krejčí a krejčová pro zakázkové oděvy se v českém školství postupně ruší. Bespoke tailoring, volně přeloženo jako zakázkové šití, je postupně mizející řemeslo, které se stává už jen minoritním pojmem. Doba fast fashion právě toto královské řemeslo „devastuje“ a lidé neznají skutečnou hodnotu oděvu šitého zakázkově. 

A právě na základě situace, kdy Bespoke tailoring se pomalu vytrácí a toto řemeslo se učí pouze na pár místech na světě jsme s celým týmem pod vedením Bc. Dity Krupicové vytvořili unikátní koncept, který v České republice jinde nenajdete. Jsme tak jediná instituce, která se zaměřuje výhradně na BT a to pod vedením té nejlepší z oboru. Celý harmonogram se piloval více jak půl roku a nyní Vám ho představujeme. V kurzu budete pracovat od návrhu až po samotnou realizaci pod vedením týmu z krejčovského ateliéru Ditafil. Naučíte se jak připravit veškeré podklady pro zakázkové šití a jak správně probíhá celý postup, včetně dvou zkoušek. Realizovat si vyzkoušíte sukni základní, i vzorovanou a s podšívkou, nebo například klasické formální kalhoty s podšívkou. Kurz je otevřen pro všechny alespoň se základní znalostí šití a tvorby střihů a maximální kapacita je 5 studujících v ateliéru.

TERMÍN KURZ 2022/BT1

3.5. 2022 - 14. 2. 2023

PŘIPRAVUJEME

říjen 2022 v čase 10.00 – 13.00 (úterý)

přihlášky otevřené od 1.6. 2022 – 15.12. 2022 (pokud není naplněna kapacita)

Bespoke tailoring_rocni kurz / kompletní program ke stažení

volná místa

Harmonogram kurzu

 

Cíl a náplň – plná samostatná znalost, jak ušít na zakázku se dvěma zkouškami sukni a kalhoty. Od návrhu, tvorbu střihu až po realizaci.

Kurz obsahuje   po dobu 10 měsíců probíhají lekce vždy v úterý v čase od 10.00 – 13.00 v ateliéru Ditafil nebo v Institutu módní tvorby v Praze na Vinohradech. Kromě pravidelných tříhodinových lekcí s celým týmem budete dostávat pravidelně předtočená videa s postupy realizace. Student bude mít k dispozici po celou dobu studia instruktážní videa s krejčovskými postupy, které budou součástí výukových hodin. Celkem 8 podrobných tematických celků s klasickými krejčovskými postupy.

 

 

Více podrobností:

 

 • Lektoři v praktických lekcích jsou krejčí s více jak dvacetiletou praxí
 • Moderní způsob výuky s názornými videoukázkami
 • Konstrukce základních střihů na míru pod dohledem krejčího
 • Tvorba vlastního portfolia k realizovaným projektům
 • Specializované projekce a přednášky z oblasti bespoke tailoring
 • Přednášky a projekce se zaměřením na přehled světových bespoke tailoring salonů. Oděvní materiály z pohledu krejčího
 • Historie a vývoj kalhot a jejich střihů
 • Exkurze do ateliéru Ditafil
 • 2/3 náplně kurzu je práce s krejčovskými mistry při realizacích vlastních modelů
 • 4 lekce zaměřené na prezentační dovednosti, výstupem je portfolio studentských projektů
 • Absolvent kurzu si pod vedením krejčích zrealizuje 3 oděvy technologií bespoke tailoring, tedy oděvy, na které si vytvoří vlastní střihy, ušité se zkoušením na postavě, s uplatněním technologie zakázkového šití

 

Kurz je ukončen tříkolovou zkouškou složenou z písemné části (získané teorie), praktické části, kdy se prezentuje úkol podle zadání (např. druhy švů, záševků, nebo kapes) a prezentace dokončených modelů. V případě úspěšného zakončení je vystavené potvrzení o absolvování Bespoke Tailoring kurzu s garantem programu Ditou Krupicovou.

„Tvoříme udržitelné, designové a zároveň funkční oblečení, které se stane Vaší druhou kůží, Vaší přirozeností.

 

ATELIER DITAFIL

Malý ateliér v Praze se zaměřením na výhradně zakázkové šití, známé také jako „bespoke tailoring“. V ateliéru Ditafil fungují stejně, jako kdysi fungovaly klasické krejčovské salóny – šijí 100% na zakázku, na míru potřebám svých klientů. Dobře padnoucí střih je pro ateliér základ.

Pro salón není podstatná kvantita, ale kvalitně odvedená práce s důrazem na detail a preciznost zpracování. V tomto ohledu dokáží splnit i ten nejnáročnější požadavek a nápad tak, aby zákazníci svůj oděv nosili s radostí a hrdostí. V ateliéru pracuje jen pár lidí a dohromady tvoří téměř rodinu. Všichni od začátku svou práci milují a jsou na ni náležitě hrdí. Všichni mají kreativní duše a řemeslné ruce, každý z nás je originál, stejně jako jejich ručně šité oděvy.

Návrat k původnímu krejčovskému řemeslu s sebou nese i původní hodnoty – spokojenost každého klienta a na zakázku mistrovsky odvedená práce. V ateliéru Ditafil věří, že každý oděv, který realizují, si zaslouží pečlivě vynaložené úsilí, potřebný čas a maximální péči bez kompromisů. Když šijí zakázku, tak jen z vysoce kvalitních materiálů. Jejich vlastnosti, charakter a struktura mají odrážet vkus, styl a osobnost zákazníka, kterou dokáží převtělit do špičkových střihů pro jakoukoli příležitost.

Více pod odkazem: Krejčovský ateliér jako vyšitý – DITAFIL

Lokace : INSTITUT MÓDNÍ TVORBY

Adresa: Korunní 101, Praha 3 – Vinohrady

Lokace : ATELIÉR DITAFIL

Adresa: Pod Pekárnami 161/7, Praha

KONTAKT

info@kurzyodevnitvorby.cz; +420 776 341 890, +420 728 562 404

Termíny přihlášek

Závazné přihlášky je možné zasílat od 10.1. 2022 – 10.4. 2023. Teprve uhrazením kurzovného je Vaše místo pevně blokované.

KURZ 2022 / BT1

1x týdně v úterý čase 10.00 – 13.00

říjen 2022 – připravujeme (vyjma státního svátku  a Vánočních svátků)

Kurz Bespoke tailoring / harmonogram jednotlivých setkání

Cena za kurz

98000 Kč

Platbu kurzovného je možné rozdělit do tří, nebo šesti splátek (bez navýšení ceny kurzu). První splátku je nutné uhradit nejpozději do týdne od zaslání závazné přihlášky. Odesláním splátky je zároveň vaše místo pevně blokované. Další splátky budou následovat se zahájením kurzu. Pro více informací ohledně dalších platebních možností nás kontaktujte emailem na info@institutmodnitvorby.cz.

Další informace

Další informace

Typ kurzu

Základní program – dopolední semináře, Rozšířený program – dopolední semináře + odpolední workshop